Ücretsiz

Aby Escape

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Temple Run oyununu beğenenlerden misiniz? O halde Aby Escape fazlasıyla hoşunuza gidebilir.

Sonu olmayan bir platformda durmadan koşan ve önündeki engellere takılıp düşmeden bonusları toplamaya çalıştığımız Temple Run oyunu kısa sürede fenomen haline gelerek bir çok ülkenin uygulama mağazasında ilk sırada kendine yer edindi. Bulkypix ise popüler oyuna biraz daha farklı bir hava katarak Aby Escape oyununu oluşturmuş. Bu oyunda oynadığımız parkura göre avcı veya polisten kaçan bir rakunu oynuyoruz.

Story Mode ve Unlimited şeklinde iki ana bölümden oluşan oyunda 3 farklı parkur mevcut. Bunlar Greystone Park, Dunderville ve Route 66,5. Oyunu ilk yüklediğimizde sadece Unlimited bölümünün aktif olduğunu görüyoruz. Sadece bu bölümüyle Temple Run’a benzeyen Aby Escape’de bu bölümü oynadıkça kazanacağımız paralar ile ya da oyun içi satın alma özelliğini kullanarak store üzerinden alabileceğimiz paralar ile Story Mode’u aktif edebiliyoruz. Aynı durum tüm parkurlar için de geçerli.

Ayrıca oynanış şeklini de Temple Run ile kıyaslayacak olursak rakunumuzu ekran üzerinde parmak ile sağa sola yönlendirmek yerine iPhone üzerindeki hareket algılayıcısını kullanıyoruz ve aynı Temple Run’da olduğu gibi ekran üzerinde yukarı ve aşağı parmak hareketlerimiz ile engellerden zıplayabiliyor veya altından geçebiliyoruz.

Para kazandıkça satın alabileceğimiz eklentilerde oldukça fazla. Örneğin daha hızlı koşabilir, engellerden etkilenmeden hareket edebilir ve daha fazla cana sahip olabilirsiniz. Sadece bir kaçından bahsettiğim bu eklentileri aşağıdaki ekran görüntülerinde görebilirsiniz.

İlerledikçe zorlaşan engeller ve artan oyun temposu ile heyecanlı bir oyun zevki sunan Aby Escape başarılı bulduğum 3D grafiklere ve temasına uygun seçkin bir müziğe sahip.Aşağıdaki videoyu izleyerek fikir sahibi olabilecğeniz oyunu dilerseniz buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver