$0.99

Amazing Breaker

Editörün Puanı
Kullanıcı Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

İlk oyun incelememize son zamanların popüler oyunlarından biri olan Amazing Breaker ile başlıyoruz. Uzunca bir süredir App Store Türkiye üzerinde Top 25’te yer alan ve oyun severlerin artık yakından tanıdığı Angry Birds ile Breakout oyunlarının birleşiminden oluşan bir oynanış tarzına sahip olan Amazing Breaker kesinlikle bağımlılık yapan türden. Bahsi geçen oyunları sevdiyseniz eminiz Amazing Breaker’ı da çok sevecek ve kendinizi her bölümü en üst seviyede bitirmek için çabalarken bulacaksınız.

 

Kısaca oyuna değinecek olursak, hedefiniz her seviyede değişik modellerle oluşturulan buz kristallerini çeşitli bombalarla yok etmek.  Bu bombalar oyun içinde çivili bomba, bölünen bomba, hayalet bombası ve helikopter bombası olarak isimlendirilmiş ve her birinin görevi ayrı. Zaten oyunun ilk bölümünde hepsini tanıyacağınız bu bombalardan bazıları tekli ve buz kristallerinin içinden geçemezken bazıları ise üç parçadan oluşuyor ve buz kristalinin içinden geçebiliyor. Her bölümde karşınıza çıkan modelleri ve elinizdeki bombaları değerlendirerek bir strateji oluşturup buz kütlesini yok etmeye çalışıyorsunuz. Oyunun başlarında buz kristalleri, büyük ve bütün bir kütle halinde görünüyor ve oyun gittikçe zorlaşarak ilerleyen bölümlerde çok ilginç şekiller ile karşılaşıyoruz. Her bölümü geçebilmek için buz kütlesinin en az %90’ını yok etmek zorundasınız. Bu aşamada 1 yıldız ile ödüllendiriliyorsunuz, %95’i geçerseniz 2 yıldız alabilirken eğer tamamını yok etmeyi başarırsanız ancak o zaman 3 yıldız alabiliyorsunuz. Eğer bombaları düzenli yerleştirir ve bir patlama zinciri oluşturursanız kazanacağınız puan daha yüksek oluyor.

Bir bütün olarak baktığımızda Amazing Breaker, güzel grafikleri, oynanış rahatlığı ve verdiği keyif göz önüne alındığında övgüyü hakeden bir oyun. Toplamda 4 etap ve 80 bölümden oluşan oyunun App Store’da bulunan diğer bulmaca oyunlarına göre çok daha farklı ve zorlu bir yapısı var. $0.99’a indirebileceğiniz oyunun ücretsiz sürümünü yükleyerek ilk 20 bölümü oynama şansınız da var.

Oyunu indirmeden önce dilerseniz aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

  1. Gerçekten keyifli bir oyunmuş, çok beğendim!

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver