4,29 TL

Amigo Pancho

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Amigo Pancho kesinlikle beğeneceğiniz, enteresan bir şekilde sürekli oynama isteği doğuran keyifli bir bulmaca oyunu. Ve emin olun bittiğinde yeni bölümlerin gelmesini heyecanla bekleyeceksiniz.

Aslında bir flash oyunu olarak ortaya çıkan ve çok sevilen bu oyun birçok platformdan sonra iOS cihazlarımıza da geliyor. Başlangıçta hem görsel açıdan hem de seviyelerin zorluğu açısından daha çok çocuklara hitap ediyor gibi görünsede her kesim için farklı bir tat bırakacak güzel bir oyun Amigo Pancho. Ayrıca çocuklar için olan versiyonunun Amigo Pancho Kids adıyla App Store’da yer aldığını da iletmiş olayım.

Amigo_Pancho_2

Amigo Pancho’ya oynanabilirlik olarak baktığımızda çok basit bir oynanış deneyimi sunduğunu görüyoruz. Amacımız Amigo Pancho’yu elindeki balonları patlatmadan gökyüzüne doğru uçurmak. Bunun için karşımıza çıkan engelleri aşmamız gerekiyor, bunu yaparken ise kahramanımızın elindeki balonları patlatmamamız lazım. Her iki balon patladığında bölüm sona eriyor. Tüm engelleri kaldırdığınız zaman Amigo Pancho’yu uçurmak için ise üzerine bir kere dokunmamız yeterli.

Amigo_Pancho_3

Amigo_Pancho_1

Texas, Siberia, Tibet, Peru, Arctic, Afghanistan şeklinde 6 bölüm ve her bölümde 20’şer seviyeden oluşan oyunda bir bölümü tamamladığınız zaman sıradaki bölüm aktif oluyor. Seviyeler de benzer şekilde tamamlandıkça kilitleri açılarak devam ediyor. Bu yüzden bir noktada takılır kalırsanız hemen canınız sıkılmasın. Ekranın sol üst köşesinde göreceğiniz superman logosuna benzeyen P şeklinde tişört size yardımcı olacak. İpucu hakkınızı hemen kullanmak istemezseniz o seviyenin ekran görüntüsünü alarak bir arkadaşınıza gönderebilir ve onun yardımını isteyebilirsiniz.

Amigo_Pancho_4

Amigo_Pancho_5

Bölümleri geçtikçe dikkatinizi çekecek bir konu ise kıyafet olacak. Gezdiğiniz her ülke için farklı bir kostüm giyiyorsunuz. Bunları dilerseniz mağazadan değişik kostümler alarak değiştirebilirsiniz. Hatta balonunuzu bile değiştirebilirsiniz. Ama bunlar size ek bir yetenek sunmuyor bunu da unutmamak lazım.

Uygulama içi alım ile tüm bölümleri açabilme şansınızın da olduğu oyunda tüm bu bölümleri bitirdikten sonra geliştirici tarafından yeni bölümlerin gelmesini beklemek biraz can sıkıcı olabilir.

4,29 TL fiyat etiketiyle App Store‘da yer alan bu eğlenceli oyunu aşağıdaki tanıtım videosunu izledikten sonra buradan indirebilirsiniz. Son sözüm ise; “bu fiyata keşke daha çok bölüm olsaydı :)”

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver