$1.99

Anthill: Tactical Trail Defense

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

iPhone ve iPad gibi dokunmatik cihazlar üzerinde gerçek zamanlı strateji oyunlarını oynamak bana her zaman keyifli gelmiştir. Bahsedeceğim bu oyun ise farklı teması ile bu türü temsil eden Anthill.

Kaliteli grafikleri ile dikkat çeken Anthill‘de oyunun adından da anlaşıldığı üzere bir karınca kolonisini yönetiyoruz. Bir yandan karınca yuvasına yiyecek taşırken bir yandan da etraftaki çeşitli böcekler ile savaşarak karınca yuvasını korumak görevimiz. Oyunda ilerledikçe zorlaşan bölümlerde hızlı düşünerek buna göre tepki vermemiz gerekiyor. Böylece yoğun bir strateji oyun deneyimi bizi bekliyor. Bir süre oynadıktan sonra anlaşılacağı üzere karıncalar için yaşam gerçekten çok zor. O kadar fazla potansiyel düşmanları var ki sürekli farklı yollar çizerek stratejik olarak hareket edip onları alt etmemiz gerekiyor. Burada tek avantajımız sayıca fazla olmak.

Şu ana kadar anlatılanlardan oldukça basit bir oyunmuş gibi görünebilir fakat oyun içinde iyi bir ekonomi yönetimi oluşturmak için hangi birimleri ne şekilde kullanmamız gerektiğine doğru bir şekilde karar vermek ve doğru konumlandırma ile işçi karıncalar zarar görmeden etraftan yiyecek toplarken diğer böcekler ile savaşmamız gerekiyor. Yiyecekleri kaybetmemek ve işçi karıncaları savunarak hızlı bir şekilde yiyecek toplamalarını sağlamak burada oldukça önemli çünkü kazandığımız yiyecekler ile yeni işçi ve savaşçı karıncalar inşa edebiliyoruz. Bu eğlenceli oyun farklı düzen ve farklı böceklerden oluşan 20 bölüm içeriyor.

Anthill App Store üzerinde gördüğüm starateji oyunları içinde en zevklilerinden birisi diyebilirim. Emek harcandığı açıkça belli olan görsellik ve ses kalitesi ile oyun zevkinizi üst seviyelere taşıyor. Bu tarz strateji oyunlarını seviyorsanız vakit kaybetmeden oyunu buradan satın alarak keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Oyun hakkında biraz daha fazla fikir sahibi olmak istiyorsanız yüklemeden önce aşağıdaki videoyu izlemenizde fayda var.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver