1,79 TL

Bellyfish

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

iSlash ile yaklaşık 3 yıllık bir süreç zarfında 20 milyondan fazla indirilme sayısına ulaşan ve 50’den fazla ülkenin App Store’unda 1. sırada kendine yer edinen Türk geliştirici Duello Games bu kez Bellyfish isimli yeni oyunlarıyla karşımıza çıkıyor. Neredeyse 1 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Bellyfish, Duello Games’in ikinci oyunu.

Bellyfish_1 Bellyfish_2

Sonsuz koşu ya da yarış türüne benzer bir yapı ile karşımıza çıkan Bellyfish‘te maceramız su altında geçiyor. Amacımız Bellyfish olarak adlandırılan sevimli balığımızı mümkün olduğunca yukarı doğru çıkarmaya çalışmak. Oyuna başlarken izlediğimiz animasyondan anlaşıldığı üzere Bellyfish’in hayatta kalabilmesi için hava baloncuklarından faydalanması gerekiyor. Yukarı doğru başlayan yolculuğumuzda bu baloncukları toplarken karşımıza çıkan deniz anası, deniz kestanesi gibi bize zarar verebilen canlılardan kaçınmamız gerekiyor.

Bellyfish_3 Bellyfish_4

Hava baloncukları, deniz anası, deniz kestanesi derken bonusları da unutmamak gerek. Zaman zaman karşımıza çıkan ekstra güçlendiriciler ise yukarı çıkmamız konusunda bize fazlasıyla destek oluyorlar. Daha yukarılarda karşımıza çıkan zorlu düşmanlar ile başedebilmek için topladığımız bonusları kullanarak çeşitli yükseltme seçeneklerinden faydalanmamız gerekiyor. Aksi takdirde ilerlemek epey zorlayıcı oluyor. Eğer yeterince bonus toplayamaz ya da uğraşmak istemezseniz uygulama içi satın alma yöntemiyle alabilirsiniz ama buna pek ihtiyacınız olmayacağını belirtmekte fayda var. Oyun kesinlike sizi buna zorlamıyor.

Bellyfish_5 Bellyfish_6

Oyunda hareket sensörününden faydalanarak yönlendirdiğimiz karakterimizi başlangıçta seçeceğimiz pozisyon ile her konumda rahat bir şekilde yönetebiliyoruz. Bu da Bellyfish‘i oynanabilirlik anlamında bir üst seviyeye taşıyor. Diğer oyun dinamiklerine baktığımızda ise grafikler, animasyonlar ve ses efektleri memnun edici seviyede ve üzerinde epey uğraşıldığını belli ediyorlar.

iSlash sonrası tüm deneyimlerini bu oyuna aktardıklarını düşündüğüm Duello Games yine oldukça başarılı bir oyuna imza atmış ve bu oyun ile adından daha çok bahsettireceğini tahmin etmek hiçte zor olmuyor. Oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki videoyu izleyebilir ve oyunu hemen buraya tıklayarak yükleyebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver