1,79 TL

Blockado Desert

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Blocks, Amazing Unblock, Parking Lot gibi oyunlar size birşey ifade ediyorsa bu yazıda bahsedeceğim Blockado Desert oyununun ne tarz bir bulmaca oyunu olduğunu hemen anlamışsınızdır. Peki bu tarz oyunları seviyor musunuz? Seviyorsanız hemen buraya tıklayın çünkü bu oyun hem daha eğlenceli, hem daha zor, hem de bugüne özel ücretsiz*.

Bir nesnenin önündeki blokları sağa sola sürükleyerek ona yol açıp çıkışa doğru yönlendirmek amacına sahip bulmaca tarzı bu oyunda işimiz benzer oyunlara göre biraz daha zor. Çünkü bu sefer karşımızda sıradan bloklar ya da arabalar yok. Blockado Desert oyununda amacımız gördüğünüz hazine sandığını önündeki engelleri kaldırarak belirtilen noktaya ulaştırmak. Fakat bazı engeller sıradan bloklar olsa da çoğu engelin kendine has özelliği var. Bazısı köprü şeklinde iken bazısı yaylı ya da manyetik olabiliyor. Bu sayede daha zevkli ve zorlu bir hale gelen oyunda  öğretici bölümü oynadıktan sonra oyuna tam olarak hakim olabilirsiniz. Sonrasında ise bu zorlu bulmacaların tadını çıkartmak kalıyor. Bazı bölümlerde ise mutlaka takılacaksınız, bu durumda yardım menüsü imdadınıza yetişiyor.

3 boyutlu görünümü ile bloklara daha fazla hakim olabildiğiniz Blockado Desert, son derece egzotik müzik ve ses detaylarına sahip. Bu sesler çöl teması ile tamamıyla uyumlu olmuş. 70 farklı bulmacanın yer aldığı oyunda bulmaca sayısı size yeterli gelmezse, oyun menüsünde göreceğiniz Puzzle Scanner‘ı kullanarak geliştiricinin sitesindeki QR kodları okutup oyun içine yeni bölümler ekleyebilirsiniz. Hatta yine sitede bulunan Blockado Puzzle Editor‘u indirerek oyun için kendiniz de bulmacalar geliştirip diğer oyuncular ile paylaşabilirsiniz.

Blockado Desert iOS cihazlarında bulmaca oyunu oynamaktan keyif alanların çok seveceği, her yönüyle bağımlılık yaratan cinsten bir oyun olmuş. Yazının başında da söylediğim gibi bugüne özel 1.79 TL yerine ücretsiz* indirme şansına sahipsiniz. (* Bu promosyon incelemenin yazıldığı tarih olan 26 Ekim 2012’de geçerlidir.)

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver