Ücretsiz

Blood & Glory

Editörün Puanı
Kullanıcı Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Son zamanlarda bir çok film ve dizi sayesinde gladyatörleri Kolezyum’da görmeye epey alıştık sanırım. Glu Mobile bu türe olan ilgiyi görmüş olacak ki bu atmosferi iOS cihazlarımıza taşımış. Grafikleri ile Infinity Blade oyununa benzetilen ve bu oyundan ilham aldığı söylenen Blood & Glory aslında tarz ve konu olarak çok farklı bir oyun.

Oyunda hayatta kalmaya çalışan bir gladyatörü oynuyorsunuz. Turnuvadan turnuvaya koştururken dövüşleri kazandıkça deneyim puanınız artıyor ve gümüş kazanıyorsunuz. Böylece kendinize yeni ekipmanlar ile silahlar alabilir, oyundaki karakterinizi geliştirebilirsiniz ve böylece ilerleyen bölümlerde zorlu rakiplerin karşısında hayatta kalabilirsiniz. Oyunda ilerledikçe kendinizi daha çok mağazayı ziyaret eder bir şekilde bulacaksınız çünkü bazı gladyatörleri geçmek gerçekten zor ve doğru ekipmanla karşısına çıkmanız lazım. Unutmayın her ekipman size farklı avantajlar sağlıyor. Eğer turnuvada beş farklı dövüşte hayatta kalmayı başarabilirseniz yenilmez ünvanına sahip oluyorsunuz.

Kontrollerini oldukça başarılı bulduğum oyunda ekranda yaptığınız hareketler karakterimizin kılıcı ile tekrarlanıyor, örneğin ekranda parmağınızı rakibin üzerinden çapraz bir şekilde kaydırırsanız, karakteriniz rakibe karşı aynı hareketi tekrarlıyor. Bu şekilde açık gördüğünüz anda hızlı bir şekilde saldırabilir yada kolayca gardınızı alabilirsiniz.

Unity grafik motoru ile geliştirilen oyun hem grafikleri hem de oyun içi ses ve müzikleri ile günümüz mobil oyunlarının çok ötesinde ve oynarken karşımıza çıkan ara sahneler sayesinde sizi daha çok atmosferin içine çekmeyi başarıyor. Piyasadaki en orjinal oyun değil ama bu tarz oyunları sevenler için eğlenceli vakit geçirmeyi vadediyor. Eğer sizde benim gibi bu tarz oyunları seviyor ve hatta Spartacus hayranıysanız oyunu ücretsiz olarak hemen indirip deneyebilirsiniz. Ama önce aşağıdaki oyunun tanıtım videosunu izlemeyi unutmayın.

 

Yorumlar

  1. Böylesine güzel bir oyunun ücretsiz olması gerçekten süper. 4S aldığımdan beri jailbreaksiz kullanıyorum, eksikliğini remove background uygulaması dışında hiç hissetmedim bunlar sayesinde. Bence Glu’nun diğer oyunlarını tanıtmayı unutmayın!

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver