1,79 TL

Bridgy Jones

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Köprü kurma tarzı oyunlar söz konusu olduğunda ilk olarak Bridge Constructor aklıma gelir. Ama kimilerinin ilk söyleceği oyun World of Goo olacaktır eminim. Eğer siz de bu tür oyunları seviyorsanız bugün App Store’a eklenen Bridgy Jones‘a dikkatinizi çekmek isterim.

Bridgy_Jones_1

Bridgy Jones oyuncuların çeşitli malzemeler kullanarak köprüler inşa ettiği fizik tabanlı bir oyun. Makinist Jones ve köpeği Bonner’ın bize yardımcı olduğu oyunda kargo trenini tek parça ve yüklerini mümkün olduğunca dökmeden karşıya geçirmeye çalışıyoruz. Oynarken metal plakalar, ahşap parçalar ve halatların yardımı ile belirli noktalardan destek alarak sabitlemeye çalıştığımız köprü her seferinde göründüğü kadar sağlam olmuyor. Bu yüzden her seviyede farklı ve sınırlı sayıda verilen parçaları kullanarak en sağlam dizaynı bulmaya çalışıyoruz.

Bridgy_Jones_2

Oynadıkça daha karmaşık bir yapı sunan oyunda ilerleyen seviyeler bir hayli zorlayıcı. Hareketli köprüler, kaygan zeminler ve daha fazlası o ana kadar ağırlık merkezini bularak inşa ettiğiniz köprü mantığını bir anda altüst ediyor. Bu tür oyunlarda dikkate alınması gereken faktörler çoğaldıkça oluşan zorlu yapı oyuncuları bir süre sonra kendinden uzaklaştırmaya yeter fakat Bridgy Jones çevre faktörlerini iyi kullanarak bunları destekleyen ek malzemeler ile sizi her defasında farklı stratejilere sürükleyerek oyuna bağlamayı başarıyor.

Bridgy_Jones_3

İlk bakışta redneck havasına sahip grafikleri ve seslendirmeleri ile böylesine zorlu bir oyun olduğunu hissettirmeyen Bridgy Jones, bulmaca çözme deneyiminizi fizik kurallarını fazlasıyla kullanarak epey üst seviyelere taşıyor. Oyunun en kötü tarafı ise bir seviyede takılıp kalmanız ile kendini belli ediyor. İlerledikçe aktif olan seviyeleri oyun içi satın alma yöntemiyle açabiliyorsunuz ancak bunun için 3,59 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Aşağıda kısa bir tanıtım videosunuz izleyebileceğiniz oyunu yüklemek isterseniz buradan devam edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver