3,59 TL

Bucketz

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Merkezi İstanbul’da yer alan Picnic Hippo oyun stüdyosunun geliştirdiği Bucketz geçtiğimiz günlerde kısa süreliğine ücretsiz olmuş ve bunu sosyal medya hesaplarımızdan sizlere duyurmuştuk. Bu eğlenceli oyun hala ücretsiz olduğundan kısa bir inceleme yazısı ile kaçıranlar için tekrar hatırlatmak istedim.

1 seneyi aşkın bir geliştirilme sürecine sahip olan oyun için 3 farklı kıtada 41 kişilik bir ekip çalışmış. Yazılımlarını Türk ve Türkmenlerden oluşan bir ekip, seslendirmelerini Amerikalı bir ekip, animasyon kısımlarını ise Çinli ve yine Türklerden oluşan bir ekip birbirinden bağımsız modüller şeklinde hazırlamış ve son aşamada tümü İstanbul’da bir araya getirilmiş. Özenle hazırlanan animasyonlar Hollywood’da profesyonel aktör ve aktristlerin sesleri ile 2 aya yakın bir çalışma sonucunda hayat bulmuş. Oyunun müzikleri ise Warner Bros, HBO, DreamWorks, Activision gibi dünya devleri ile çalışmış olan Rahman Altın imzalı.

Bucketz_1

Bu bilgilerden sonra oyunun kendisine gelecek olursak; Bucketz dengeye dayalı bir fizik oyunu şeklinde tanımlanabilir. Renk ve boyutları gibi karakterlerinin de farklı olduğu 9 kovanın (bucketz) macerasına katıldığımız oyun, eğlenceli olduğu kadar heyecanlı bir maceranın içine bizi sürüklüyor. Tenis topundan tutunda çeşitli meyve, oyuncak, biblo, taş gibi yüzlerce objenin bulunduğu Bucketz’da bunları boyutlarına ve ağırlıklarına göre değerlendirerek kovaların içine istiflerken bir yandan da dengeyi sağlamaya çalışacak ve karşımıza çıkan çeşitli zorluklarla mücadele edeceğiz. Oyunda görüşümüzü engelleyen sis bombaları, objeleri tutan sakızlar bu mücadelede işimizi zorlaştırırken çeşitli hediye paketleri, kovaları koruyan şemsiyeler ve zamanı yavaşlatan saatler ise yardımımıza koşuyor. Bazen tam dengeyi kaybettiğiniz anda karşınıza çıkan yin-yang ile bir anda dengenizi bulup derin bir nefes alıyorsunuz.

Bucketz_2 Bucketz_3

5 farklı seviye altında toplamda 74 bölümden oluşan oyunda, her bölüm sonunda havada uçuşan bonus paraları toplayarak bunlarla çeşitli yükseltmeler satın alabiliyorsunuz. Eğer biraz sabırsızsanız oyun içi ödeme yaparak kendinize daha çok yükseltme alabilirsiniz ama oyunu tamamlamak için buna pek ihtiyaç duymayacaksınız.

Oyun hakkında daha fazlasını aşağıdaki videoyu izleyerek, hatta ücretsiz olmuşken hemen buradan yükleyerek kendiniz keşfedebilirsiniz. iPhone 5 yanısıra yeni iPad’in yüksek çözünürlüklü retina ekranı ile de tam uyumlu olan Bucketz fırsat bittiğinde 3,59 TL’den App Store üzerinde satışta olacak.

Yorum yok

Geri İzlemeler/Ping Dönüşleri

  1. Bucketz Ride | App Medya | Apple iOS Uygulama ve Oyun Rehberiniz, İncelemeler, Günlük Fırsatlar - [...] olarak daha önce incelemesini yaptığımız Bucketz oyunu ile aynı yapıya sahip olan fakat yenilikçi bir oynayış tarzı ile bizi…

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver