Ücretsiz

Cinemagram

Editörün Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Instagram’ın oldukça popüler olduğu bu zamanlarda benzer arayüze ve fonksiyonlara sahip bir çok uygulamanın çıktığını görüyoruz. Bir çoğu yeterince etkili olamayıp taklitten öteye gidemese de geçtiğimiz haftalarda Facebook’un Instagram’ı satın almasından sonra Instagram’dan ayrılan kullanıcıların tercih ettiği bazı uygulamalar oldu. Bunları incelerken gözüme çarpan ve her ne kadar arayüz olarak Instagram’a benzese de farklı tarzıyla bunların arasından sıyrılan bir uygulama ile karşı karşıyayız. Cinemagram!

Cinemagram’dan kısaca bahsetmek gerekirse uygulama üzerinden ya da daha önce çektiğimiz bir video ile hareketli bir görüntü (.gif formatında) elde ediyorsunuz. Şimdi bu size saçma geliyor eminim ama  uygulamanın esas amacı çektiğiniz video içinden istediğiniz bir sahne üzerinde oynama yaparak farklı bir sahneyi bunun üzerine eklemenize olanak sağlayarak hem yaratıcı hem de eğlenceli görüntüler oluşturabilmeniz.

Videonuzu çekip sahnenizi belirledikten sonra değiştirmek istediğiniz dinamik alanı maskeleyerek video üzerinden başka bir sahneyi buraya ekledikten sonra ileri dediğinizde aynı instagram üzerinde olduğu gibi değişik filtrelerin olduğu bir ekran sizi karşılıyor. Buradan hoşunuza giden filtreyi seçtikten sonra ileri dediğinizde oluşturduğunuz hareketli görüntü formatı cinemagram akışı içine yükleniyor. Kullanımı oldukça basit olan cinemagram uygulamasında düzenleme yaparken oluşturduğunuz sahnede bozulmalar söz konusu olduğunda hemen geri al seçeneği ile maskeleme yapacağınız alanı yeniden düzenleyebilir veya video üzerinde başka bir sahne seçebilirsiniz. Böylece her seferinde baştan başlamanıza gerek kalmadan oldukça gerçekçi ve net sahneler oluşturabilirsiniz.

İyi yapılan bir maskeleme ile oldukça şaşırtıcı ve yaratıcı görüntüler oluşturmanıza olanak sağlayan uygulama da çeşitli paylaşım seçenekleri unutulmamış. Oluşturduğunuz görüntüyü cinemagram akışına ekledikten sonra dilerseniz twitter, facebook ve tumblr üzerinde paylaşabilirsiniz.

Daha önce $1.99’a satılan uygulamayı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod Touch (4.nesil), iPad, iPad 2 ve Yeni iPad cihazlarla iOS 5.0 ve üzeri işletim sistemi ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver