Ücretsiz

Devils at the Gate: Total Resistance

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Oyun tanıtımlarımıza yine bir kule savunma (tower defense) oyunu ile devam ediyorum. Daha önceden incelediğim Battleground Defense oyunundan oldukça farklı karakterlere sahip ve bu tarz oyun severlerin yine hoşuna gideceğini düşündüğüm Devils at the Gate: Total Resistance adlı oyun Çin merkezli Imohoo tarafından geliştirilmiş.

Oyunda amacımız diğer kule savunma oyunlarına benzer bir şekilde belirli bir rotada ilerleyen düşmanların, hareket ettikleri güzergah üzerine dizeceğimiz adamlarımız ile hedefe ulaşmasına engel olmak. Hatırlarsanız önceden incelediğim Battleground Defense oyununda düşmanın ilerleyeceği rotayı kendimiz silah dizilimi ile belirlemeye çalışıyorduk ancak bu oyunda düşmanlar önceden belirlenmiş yol üzerinden hareket ediyorlar.

Başarılı grafikleri ve değişik karakterleri ile kule savunma tarzı oyunlara farklı bir bakış açısı katan oyunun en büyük eksiği gelen düşmanları engellemek için yol kenarına koyduğumuz adamlarımızın yükseltme seçeneğinin olmayışı. Oyun karakterlerini tanımak için oldukça detaylı bir almanak menüsü hazırlanmış, buradan hangi karakterin ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz. Toplamda 10 farklı haritadan oluşan oyunda ilerledikçe yeni silahlara sahip karakterler ortaya çıkıyor ve her göreve başlamadan önce bunlardan sadece 5 tanesini seçebiliyoruz. Bunun dışında el bombası, mayın ve hava saldırısı gibi üç ayrı silahı kullanarak düşmanlar çok fazla gelmeye başladığında adamlarınıza yardım edebiliyorsunuz. Bahsettiğim bu silahları göreve başlamadan önce puanlarınızı kullanarak almanız gerekmekte, eğer yeterli puanınız yoksa oyun içi mağazadan puan satın alabilirsiniz.

App Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz  bu oyuna kule savunma tarzı oyunları seviyorsanız bir şans vermenizde fayda var. İndirmeden önce oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorum derseniz aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver