$0.99

Eden – World Builder

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Minecraft oyununu bilmeyen, duymayan çok azdır. Bahsedeceğim Eden – World Builder oyunu Minecraft’a aşırı derecede benzerliği ile dikkat çekiyor. Hatta aynısını yapmışlar desem abartı olmaz herhalde.

Oyuna ilk başladığınızda size bir dünya veriliyor ve nasıl geliştireceğiniz ise tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Oyunda Minecraft’ta olduğu gibi yine tüm maddeler bize verilmiş oluyor, fakat ben bu durumu oldukça sıkıcı buluyorum. Bu maddeleri araştırarak biz bulsak daha zevkli olabilirdi. Ama herşeye rağmen hoş bir oyun ve sizi etkilemeyi başarıyor. İlk başlarda karşılaştığınız görüntü ile oynamak istemesenizde biraz şans verip vakit geçirirseniz sizi kendine bağlıyor.

Kingly Software Inc. tarafından geliştirilen Eden – World Builder sadece 29 MB boyutunda. Evrensel olarak geliştirildiği için iPhone, iPod touch ve iPad gibi tüm iOS cihazlar ile uyumlu. Grafikler sizinde farkedeceğiniz gibi piksel piksel. Cihazın sol tarafında bulunan bir analog ile kontrol ediyoruz. Belirli bir yüksekliğe geldiğiniz zaman otomatik olarak zıplaması da bir artı.

Oyuna ses olarak baktığımızda rahatlatıcı bir müziğe sahip olduğunu görüyoruz. Oynanabilirlik olarakta yeterli seviyede olan oyundan bir süre sonra ayrılmak istemiyorsunuz.

Oyunun artılarına ve eksilerine bakacak olursak;

Artılar;

— Kendini sevdirerek biraz vakit geçirdikten sonra alışkanlık yaratıyor.
— Oynarken kafanızı dağıtıp huzurlu bir şekilde oynuyorsunuz.

Eksiler;

— Harita yüklerken bazen oyunda donmalar oluyor.
— Minecraft taklidi olması.

Ufak tefek hatalarına rağmen Eden – World Builder iyi bir oyun ve $0.99’ı hak ediyor.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver