$3.99

Emergency

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Aranızda strateji oyunu sevmeyen çok azdır. Emergency bu konuda oldukça iyi bir oyun, yeri geldimi aklınızı çok iyi kullanmalısınız. Oyunda zaman çok önemli bayılan insanları hastaneye zamanında yetişmelisiniz, yangını zamanında kontrol altına almalısınız, bir kazayı seyreden insanları zamanında uzaklaştırmalısınız ve göçük altında kalan insanları çıkartmalısınız. Oyunu açtığınızda karşınıza süper bir demo çıkıyor tamamını izlemenizi tavsiye ederim.

Serious Games Solutions GmbH tarafından geliştirilen oyun iPad platformundaki en iyi oyunlarından bir tanesi, 220 MB olan oyun grafikleri ile sizi çok şaşırtacak. Oyun toplamda 13 bölümden oluşuyor. İlk bölüm öğretici niteliğinde ne yapmanız gerektiğini gösteriyor. Sonraki bölümlerde ise gittikçe zorlaşıyor ve zevkli bir hale geliyor. Fakat oyun ne yazık ki sadece iPad’e uyumlu. Oyunun sesleri de oldukça üst düzeyde sanki gerçekten olayın içindesiniz gibi bir hava yaratıyor. Her bölüme giremeden önce bir kısa film var, bunları sağ üst köşeden açıp izleyebiliyorsunuz ve bu filmler ile olayın nasıl gerçekleştiğini izliyorsunuz.

Oynanabilirliği de üst seviye olan oyunda geçemediğiniz bölümleri hırsla tekrar oynayıp geçmek istiyorsunuz. Resmen bağımlılık yapan bir oyun Emergency.

Şimdi gelelim oyunun artıları ve eksilerine.

Artılar;

— iPad’e göre grafikleri çok iyi.
— Gösterdiği kısa filmler hoş.
— Tam yangını söndürdüm bitti derken tekrar başlaması.

Eksiler;

— Bölümleri az
— Uzun bölümleri geçemediğiniz zaman bir süre oynamak istemiyorsunuz.

Son söz olarak Emergency strateji açısından tam olarak sizin aradığınız bir oyun olabilir. Kesinlikle 3.99 doları hak ediyor.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver