1,79 TL

Fury of the Gods

Editörün Puanı
Kullanıcı Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Az önce App Store’da yerini alan Fury of the Gods isimli oyun kule savunma oyunlarına farklı bir soluk getiriyor. Spectral Games tarafından unreal grafik motoru kullanılarak geliştirilen oyuna tanrısal boyutta bir kule savunma oyunu da diyebiliriz.

Oyunda inançlarını yitirip size karşı isyan eden bir gruba karşı Zeus, Poseidon ve Hades olmak üzere üç yunan tanrısının kontrolünü elimize alıyoruz. Amacımız bu tanrılara ait tapınakları saldırılardan koruyarak yıkılmasını engellemek. Bunu yaparken dört koldan saldıran askerleri, Zeus’un yıldırım gücü, Poseidon’un denizlerden gelen ezici kuvveti ve Hades’in alevlerinden faydalanarak durdurmaya çalışıyoruz. Tabi gücümüz bununla sınırlı değil, bir tanrıyız! Düşmanları parmaklarımızı kullanarak ezebiliyoruz fakat yoğun saldırı altında olduğumuzda onları tek tek ezmek için çok fazla zaman harcamak gerekiyor. Bu yüzden kritik noktalara koyacağımız bazı mitolojik yaratıklar bizim en büyük yardımcımız oluyor.

Fury_of_the_Gods_2

Fury_of_the_Gods_3

Tamamen 3 boyutlu olarak tasarlanmış oyunda tapınağı gökyüzünden izlemek, 360 derece çevirerek etrafına göz atabilmek gerçekten tanrısal bir boyuttan görmek gibi olmuş. Kafirlere tanrının gazabını yaşatırken oluşan görüntüler gerçekten muhteşem 🙂

Fury_of_the_Gods_4

Oyuna oynanış açısından bakıldığında genel olarak alışık olduğumuz kule savunma oyunlarında ki gibi stratejik olmak bir işe yaramıyor. Yoğun bir saldırı ile karşı karşıya olunduğundan elimizdeki tüm gücü kullanarak durmadan farklı noktaları savunmamız gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında biraz ilkel gibi görünebilir ama yarattığı kaos ile oyun sizi tamamen içine çekiyor. Tabi oyun müzikleri ile başarılı ses efektlerinin etkisini de unutmamak gerek.

Her bölümü hareketli geçen bu heyecan verici oyun hakkında aşağıdaki videoyu izleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Eğer beğendiyseniz indirmek için 1,79 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmekte.

Yorumlar

  1. Tam bir tower defense hastasıyım bu oyun gerçekten mükemmel ötesi. Ama geliştirmeler zorluyor biraz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver