6,49 TL

Guardians of the Galaxy: The Universal Weapon

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Bir kaç sene öncesine kadar çizgi roman okuyucuları dışında pek kimse bilmiyordu belki de Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) adını. Artık Marvel‘ın çizgi romanlarının sinema filmi ya da dizi olarak uyarlanmansına alışkınız fakat oyun sektöründe durum biraz farklı. Farklı diyorum çünkü çoğu mobil oyun uyarlamasında hikayenin genellikle orijinalinden farklı olduğunu görüyoruz. Fakat sevindirici haber Guardians of the Galaxy: The Universal Weapon‘da durum böyle değil. Ve işte bu yüzden çizgi romanını takip edenler hatta filmini izleyenler bu oyunu sevecek.

Oyun bazı RPG öğelerini barındırıyor olsa da Arena Battler tarzı olarak sınıflandırmak en doğrusu. Ekibimizi düşman üzerine sürükle bırak şeklinde yönettiğimiz oyunda başta Star Lord, Rocket Raccoon, Groot, Gamora ve Drax olmak üzere neredeyse tüm karakterler mevcut ve bu karakterlerin tipik özellikleri aynı çizgi romanda olduğu gibi korunmuş. Star Lord’un iyi bir nişancı olması ve Groot’un dayanıklılığı gibi. Böylece ekibimizin güçlü ve zayıf yönlerini bilerek düşmanla mücadele ederken ona göre yönlendirebiliyoruz.

Guardians_of_the_Galaxy_1

Oyunda başarının sırrı en iyi takımı oluşturmak ve düzgün strateji yürütebilmek. Ayrıca çeşitli silah yükseltmeleri, cihazlar ve zırhlar ile başarıyı katlamak mümkün. Üstelik tüm bu yükseltmeleri bölümleri geçtikte herhangi bir oyun içi satın almasına gerek olmadan yapabiliyorsunuz. Oyunda ileri seviyelere ulaştıkça ekranın üst kısmında beliren butonlar ekibiniz için belirlediğiniz her elemanın özel yeteneklerini kullanabilmenizi sağlıyor. Zorlu düşmanlar karşısında imdadınıza yetişecek bu yetenekler vereceğiniz hasarı arttırıyor.

Guardians_of_the_Galaxy_2

Karikatürize görselleri ve başarılı ses efektleri ile eğlenceli bir şekilde başlayan yapım için söylenebilecek tek kötü şey, güçlü bir ekip oluşturmanızdan kısa bir süre sonra kendini tekrarlayan bölümleri ile tekdüze ve basit gelmeye başlaması denebilir. Belki bu noktadan sonra biraz Nova Database içindeki sayıları takip edebilmek için bölümleri bitirmek isteyebilirsiniz.

Guardians_of_the_Galaxy_3

Eğer Galaksinin Koruyucuları çizgi romanının hayranı iseniz, filmi çıktığında hemen izlediyseniz eminim bu oyunu da hemen denemek isteyeceksiniz. Guardians of the Galaxy: The Universal Weapon‘u 6,49 TL karşılığında hemen buradan indirebilirsiniz. Tekrar hatırlatmakta fayda var oyunu satın aldıktan sonra herhangi bir oyun içi satın alma gerekmiyor.

** Günlük fırsatlar ve bazı incelemelerimize ait promosyon kodlarını kaçırmamak için bizi Facebook ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver