$0.99

He-Man: The Most Powerful Game in the Universe

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Carmageddon ile başlayan ve bizi geçmişe sürükleyen nostalji havası yeni çıkan oyunlarla devam ediyor. Bu sefer bir bilgisayar oyununun uyarlaması değil de bir çizgi romandan esinlenerek geliştirilen bir oyun var karşımızda. Benim daha çok çocukluğumda kaçırmadan izlediğim hatta beta kasetlere kaydederek bazı bölümlerini defalarca izlediğim çizgi filminden tanıdığım DC Comics’in efsane karakterlerinden biri olan He-Man bugün (25 Ekim) erken saatlerde App Store’da yerini aldı. He-Man: The Most Powerful Game in the Universe oyununda konumuz elbette He-Man ile İskeletor’un çekişmesi 🙂

Chillingo ve Glitchsoft işbirliği ile geliştirilen yapım Final Fight tarzı bir platform oyunu olarak karşımıza çıkıyor. İlk izlenim olarak özenle yapılmış bir oyun diyebileceğim He-Man: The Most Powerful Game in the Universe ile eskiden hatırladığım kahramanların neredeyse hepsi geri dönmüş. He-Man, Orko, Man-At-Arms (General), İskeletor, Hardok, Beast Man… Oyunda He-Man karakterini kontrol ederek zaman zaman Orko’nun da yardımıyla; İskeletor ve Hordak gibi kötü karakterlere karşı mücadele veriyoruz.

Çizgi romanından hatta çizgi filminden farklı bir şekilde giriş yaptığımız oyunda maceramız tutsak olduğumuz Yılan Dağı zindanlarından İskeletor’un elinden kaçmamız ile başlıyor. Amacımız Gölgeler Şatosu (Castle Grayskull) ve sırlarını İskeletor’un kötü emellerinden korumak. Bunun için Eternia  boyunca birçok farklı bölgede savaşıyoruz. Toplamda 7 bölge ve bunların içinde toplam 27 bölümden oluşan oyunda eminim her bölümde farklı anılarınız canlanacak.

Hoşunuza gidecek bir çok mizahi yaklaşıma yer veren oyun aynı zamanda şaşırtıcı derecede akıllı bir kontrol şeması sunuyor ve bu sayede oynanabilirlik oldukça üste seviyeyelere taşınmış oluyor. Ortadan ikiye bölünmüş ekranın sol tarafı ile karakterimizi sağa sola hareket ettirebilirken, sağ tarafı ile kılıcı kullanabiliyor ve zıplayabiliyoruz. D-pad gibi kontrol yöntemlerinin aksine bunun için ekranın herhangi bir noktasına dokunmanız yeterli. Oyun müziği olarak çizgi film serisinin klasik müziğinden vazgeçilmemiş. Zaten aksi düşünülemezdi bile. Diğer ses efektleri ise temaya oldukça uygun bir şekilde seçilmiş.

Bölüm aralarında oynadığınız her bölümden kazanacağınız kristaller ile He-Man’in yeteneklerini ve gücünü arttırabilirsiniz. Oyun içi satın alma seçeneği ile daha fazla kristal satın alma imkanına sahipsiniz fakat oyunda yeterince cömert davranıldığı için çok fazla da ihtiyaç duyulmuyor diyebilirim.

Gölgelerin gücü adınaaa!” (By the power of Grayskull) sözü sizin için bir şey ifade ediyorsa ve bir de Apple marka mobil cihaza sahipseniz, bu oyun ile çok eğleneceksiniz demektir. He-Man: The Most Powerful Game in the Universe, $0.99 gibi bir ücretle buradan indirilebilir.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver