Ücretsiz

HGS Mobil

Editörün Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Geçtiğimiz yıllarda kartlı geçiş sisteminin (KGS) yerini alarak karayollarında hızlı geçişin yeni standartı haline gelen HGS’lere yüklemeyi sadece PTT şubelerinden ve ePttAVM üzerinden yapabiliyorduk. ePttAVM ile Ülkem A.Ş’nin birlikte geliştirdiği HGS Mobil uygulaması sayesinde artık mobil olarak kolay bir şekilde bakiyenizi kontrol edebilir ve HGS etiketinize yükleme yapabilirsiniz.

Uygulama üye olmadan sadece plakanızı ve T.C. kimlik numaranızı ya da HGS etiket numaranızı girerek bakiye yükleme imkanı sunuyor. Üye olmanız halinde ise sık kullandığınız HGS’lerinizi kaydetme, alt limit belirleyerek bakiyeniz azaldığında uyarı alma gibi bir dizi özellikten faydalanabiliyorsunuz.

HGS_Mobil_1 HGS_Mobil_2 HGS_Mobil_3

Yükledikten sonra konum bilginizi kullanmak için izin isteyen uygulama GPS takip özelliği ile sizin hangi yol üzerinde olduğunuzu anlıyor. Eğer bir gişeye yaklaşıyorsanız ve bakiyeniz bu geçiş için yeterli değil ise sizi uyararak muhtemel cezalı geçişlerin önüne geçmeye çalışıyor. Ayrıca Touch ID desteği ile gelen uygulama cihazınızda parmak izi okuyucusu mevcutsa, kredi kartınızı tanımladıktan sonra parmak iziniz ile hızlı bir şekilde işlem yapma kolaylığını sağlıyor.

HGS işlemleri için PTT şubelerine gitmeye son veren HGS Mobil uygulaması ile yapacağınız ilk yüklemeden herhangi bir işlem ücreti alınmıyor. HGS hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için bu adrese göz atabilir HGS Mobil uygulamasını ise buradan ücretsiz bir şekilde indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver