12,99 TL

Horn

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Dark Meadow‘dan tanıdığımız Phosphor Games Studio ve artık herkesin adını duyduğu sosyal ağ oyunlarının popüler ismi Zynga‘nın birlikte geliştirdiği 3. şahış aksiyon/macera (3rd person action/adventure) oyunu Horn, sunduğu farklı atmosferi ile Legend of Zelda ve Infinity Blade gibi oyunların hayranlarını memnun edecek.

Horn_by_Zynga_1

Lanetli bir büyüye uyanarak neler olup bittiğini anlamaya çalıştığımız oyunda insanları ve hayvanları yaratıklara dönüştürülerek lanetlenmiş ve tahrip edilmiş bir köyün genç demirci çırağı Horn karakterini kontrol ediyoruz. Bu yaratıklarla mücadele ederek laneti kaldırmaya çalıştığımız oyun çeşitli sahneleri ile bize Dark Meadow’u anımsatırken özellikle savaştığımız bölümlerde oynanış olarak Infinity Blade‘ı aklımıza getiriyor. Savaş kısımları dışında bir macera oyunu havasında ilerleyen Horn’da önümüze çeşitli bulmacalar da çıkıyor. Bu ilerleyiş esnasında aksiyon ve bulmacalar arasındaki geçişlerin çok iyi bir şekilde yansıtıldığı oyun kısa bir süre sonra sizi başarılı atmosferinin içinde hapsetmeye başlıyor.

Horn_by_Zynga_2

Oyuna grafiksel anlamda baktığımızda mobil oyunlar için çıtayı bir basamak daha yukarı çektiğini söylemek yanlış olmaz. Horn’un dünyasında yer alan herşey oldukça detaylı bir şekilde işlenmiş ve harika görüntüler ortaya çıkmış. Tamamen görsel bir şölen yaşatan Horn’un geliştiricileri bununla yetinmeyerek mükemmel ses efektlerini de oyuna dahil ederek kaliteyi daha üst seviyelere taşımayı başarmış.

Horn_by_Zynga_3

Bu tarz oyunlardan alışık olduğumuz standart d-pad gibi kontrol yöntemlerine yer vermeyen Phosphor Games dokunmatik ekranı daha verimli bir şekilde kullanmamızı sağlayarak bu noktada da iyi bir iş çıkartmış. Oyunda nereye gitmek istiyorsak ekranda o noktaya dokunmamız yeterli oluyor. Dövüş esnasında ise sürükleme hareketi ile atak yapabiliyor ya da bize gelen saldırılardan kaçabiliyoruz. Oyun içinde elde ettiğimiz elmaslar ile karakterimizi geniş bir silah ve ekipman yelpazesinden faydalanarak geliştirebiliyoruz. Bunun için ayrıca çeşitli satın almalar da mevcut fakat oyunu bitirmek için bunlara pek ihtiyaç duyulmuyor. Oyunun yüksek fiyatı düşünülecek olursa bu oldukça isabetli bir karar olmuş.

Horn yaratıcı hikayesi ile iyi düşünülmüş, iyi hazırlanmış bir oyun fakat yüksek çözünürlüğe sahip görseller sunmasından kaynaklı olarak sadece iPhone 4S, iPad 2 ve üzeri modellerde akıcı bir şekilde çalışıyor. 12,99 TL gibi yüksek bir fiyat etiketi ile satışta olan Horn’u buradan indirebilirsiniz. Fiyatı pahalı bulanlar aşağıdaki sürprizimizi kaçırmasınlar 🙂

** Günlük fırsatlar ve bazı incelemelerimize ait promosyon kodlarını kaçırmamak için bizi Facebook ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız tam 15 adet promosyon kodunu (promo code) kullanarak (redeem) Horn oyununu ÜCRETSİZ olarak yükleyebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver