$6.99

Infinity Blade II

Editörün Puanı
Kullanıcı Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Apple Konferansı’nda tanıtımı yapılan oyun iPhone 4S’in gücünü göstermek için kullanıldığında, tabiri caiz ise oyunseverlerin ağızları sulanmıştı. Grafikleri, senaryosu, oynanabilirliği ve her halinden kalite akan detaylarıyla  Infinity Blade 2 tartışmasız iOS oyunları içinde saygıdeğer bir yere sahip oldu ve bir çok oyun inceleme sitesinden de tam not aldı.

10/10 IGN – Editörün Seçimi
9/10 GAMESPOT – Editörün Seçim
5/5 TOUCH GEN – Editörün Seçimi
5/5 TOUCH ARCADE
5/5 G4TV.COM

Sözü fazla uzatmadan,  oyunu duymayan (kaldıysa) iOS tutkunlarına tanıtmaya başlayalım.

Unreal 3 grafik motorunun iOS üzerindeki gücünü ve performansını gösteren oyun, mistik Orta Çağ Asya’sında geçiyor ve babasının intikamını almaya yemin etmiş Siris adındaki bir şövalyeyi yönetiyoruz. Kılıcımız ve kalkanımız başlıca silahımız. Ayrıca büyü gücümüz de var. Amacımız Vault of Tears isimli kulenin en üst katına çıkmak için düşmanlarımızı tek tek yok etmek ve en sonunda da God King’i öldürmek zorundayız.Düşmanlarımızı öldürdükçe XP Puanı kazanıyoruz ve bu puanlarla sağlık, defans ve saldırı yeteneklerimizi geliştirebiliyoruz.  Kazandığımız paralarla silahlarımızı değiştirebiliyoruz. Oyun içerisinde kullandığımız silahlar karakterimizin özelliklerini bire bir etkiliyor. Eğer ağır bir silah alırsak koşma hızımız düşüyor ve kalkan kullanamıyoruz 🙂Siris’i point-to-click tarzında ilerletebiliyoruz. İlerleme zamanı geldiğinde yanıp sönen bir mavi daire beliriyor. Tıkladığınızda Siris bir sonraki sahneye geçmiş oluyor.


Oyunun tanıtımını uzun uzun anlatabilirim ama herşeyi yazmak yerine biraz da meraklandırmak iyidir diye düşünüyorum. Oynamış kadar olmayın diye tanıtım yazımı burada bitiriyorum.

iPhone cihazınızın neler yapabileceğini görmek ve son zamanların bu kaliteli oyununu oynamak için bence hiç zaman kaybetmeyin  🙂

 

3 Yorum

  1. bilgi için teşekkür ederiz.

  2. Tanıtıtımınız için teşekkürler. Oyunu farklı yerlerde sürekli görüyorum grafikleri cezbetse de fiyatından ötürü çekiniyorum satın almaya çünkü beğenmediğimizde iade şansımız olmuyor 🙂 ve bu oyundan esinlenildiği söylenen Blood & Glory oyunu ile vakit geçiriyorum. Belki bir kampanya yaparsa firma benim gibi düşünenlerde faydalanır :).

  3. “Beğenmek” göreceli bir kavram elbette. Herkesin beğendiğini ben beğenmeyebiliyorum ama bu oyun farklı 🙂

    Blood & Glory severek oynuyorsanız, bu oyunu da beğeneceğinizi düşünüyorum.

Geri İzlemeler/Ping Dönüşleri

  1. Horn | App Medya | Apple iOS Uygulama ve Oyun Rehberiniz, İncelemeler, Günlük Fırsatlar - [...] bize Dark Meadow’u anımsatırken özellikle savaştığımız bölümlerde oynanış olarak Infinity Blade‘ı aklımıza getiriyor. Savaş kısımları dışında bir macera oyunu…

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver