1,79 TL

Interlocked

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Eureka Puzzle sizin için birşey ifade ediyor mu? Hani şu D&R ve bazı hobi mağazalarında karşımıza çıkan parçaları birbirinden ayırıp, ayırmakla da yetinmeyip sonrasında tekrar birleştirmeye çabaladığımız bulmacalardan bahsediyorum. Şu an oynadığım oyun ve takıldığım sinir bozucu bölüm itibariyle bu oyunlar aklıma geldi birden 🙂

Daha çok flash oyunları ile bilinen ve Kingdom Rush, Siege Hero gibi başarılı oyunlara imza atan Armor Games tarafından geliştirilen Interlocked, birbiri içine geçmiş ahşap blokları birbirinden ayırmaya çalıştığınız bir bulmaca oyunu. Göz dolduran 3 boyutlu yapısı ile dikkat çeken oyun blok etrafında rahat bir şekilde dolaşarak gözlem yapmanıza imkan tanıyor. Yatay ve dikey eksen üzerinde hareket ettirebildiğiniz parçaları ayırmak iyi bir gözlem sonrasında sizi fazla zorlamıyor. Ancak blokları sürekli hareket ettirmekten kaçınmanız gerekiyor zira hamle sayınız ne kadar az olursa o kadar çok yıldız kazanıyorsunuz. Bu yıldızlar ise farklı seviyelerin kilitlerini açıp oyuna devam edebilmeniz için önem teşkil ediyor.

Interlocked_1 Interlocked_2

4 farklı seviye içinde toplam 36 bölümden oluşan Interlocked, ilk iki seviyeden sonra sizi epey zorlamaya başlıyor. Bu durumda faydalandığınız ipuçları sizin için yeterli gelmeyecek ve fazlası için yalvaracaksınız ya da sinir olup oyunu sileceksiniz 🙂

Interlocked_3 Interlocked_4

Minimal arayüzü, dikkat dağıtmayan oyun müziği ile de benden artı puan alan Interlocked aynı zamanda iPad uyumlu olarak geliyor. Benim deneme şansım olmadı fakat oyunun iPad üzerinde daha keyifli bir deneyim sunacağını tahmin etmek zor değil.

Ben gözlem konusunda çok iyiyim, kafa yoran oyunları severim diyorsanız oyunu hemen indirmek için tıklayın. Kafanızda hala soru işaretleri varsa aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver