Ücretsiz

Into the Dead

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Zombilerden hala sıkılmadınız mı? Walking Dead dizisini severek izlemeye devam mı ediyorsunuz? O halde size güzel bir haberim var, Flick Kick Football oyunuyla artık hemen hemen herkesin tanıdığı PikPok Games tarafından geliştirilen Into the Dead oyunu çok hoşunuza gidecek.

Bütün dünya yürüyen ölüler tarafından istila edilmiş durumda, tek hayatta kalan sizsiniz. Bunun ne kadar süreceği ise tamamen sizin elinizde. İkinci bir şansınız yok, ne pahasına olursa olsun koşmaya devam etmeli ve kendinizi korumalısınız.

Yukarıdaki cümleden anladığınız gibi sonsuz koşu (endless runner) türündeki Into the Dead, genelde belirli bir rota ve şerit üzerinde ilerleyen alışılmış yapıyı farklı bir boyuta taşıyarak bize daha geniş bir alanda hareket etme imkanı sunuyor. Geniş bir orman boyunca karşımıza çıkan yüzlerce zombinin arasından sıyrılarak koşmaya devam ediyoruz. Zaman zaman tökezliyor, çeşitli engellere takılarak sendeliyoruz, böyle anlarda bizi ısırmak için can atan zombilerin kolumuzdan yakalamaya çalışması, ani kararlar ile doğru yöne gitmeye çalışma çabamız heyecan ve gerilimi üst seviyelere taşıyor. Koşarken gözümüze çarpan sandıklardan aldığımız silahlar bir nebze nefes almamızı sağlıyor. Fakat bu silahların hepsi çok etkili değil, oyunda bulunan 9 silahtan hangisi denk gelirse mecbur onu kullanıyoruz.

into_the_dead_1

into_the_dead_2

4 farklı kontrol yöntemi ile her kullanıcının alışkanlıklarına göre üst düzey oynanabilirlik sunan oyun Classic, Massacre, Hardcore şeklinde 3 farklı mod ile geliyor. Classic modda sürekli zombilerden kaçarak en uzun mesafeyi katetmeye çalışıyorsunuz. Massacre modunda ise mesafe yerine kullanacağınız silahlar ile öldüreceğiniz zombi sayısı önem kazanıyor. Hardcore modunda ise istediğiniz 3 silahı seçerek daha fazla zombi ile başetmeye çalışıyorsunuz.

into_the_dead_4

Oynadığımız her bölümde bize verilen görevleri yerine getirerek kazandığımız paralar ile oyuna silahla başlama, 1500 metreyi direk koşma, %50 daha fazla mermi gibi başlangıç paketleri alabiliyoruz. Eğer sürekli aynı zombileri görmekten sıkıldıysanız bu da düşünülmüş, American Football Zombie Pack ve World War II Zombie Pack‘lerden birini alabilirsiniz.

into_the_dead_3

Zombiler ile dolu bir dünyanın karanlık ve kasvetli atmosferini başarılı grafikleri ve kaliteli sesleri ile iyi bir şekilde yansıtan bu gerilimi yüksek yapım ücretsiz olarak App Store’da yer alıyor. Hemen indirmek için buradan devam edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver