$2.99

iTV Shows 2

Editörün Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Bizi uzun süredir takip eden dizi tutkunları hatırlayacaklardır, bundan yaklaşık bir sene önce iTV Shows isimli uygulamayı incelemiştim. Geçen bu süreç içinde uygulama baştan aşağı yenilenerek iTV Shows 2 olarak karşımıza çıktı.

Önceki incelememde detaylı olarak ele aldığım uygulamayı bir nevi dizi takvimi şeklinde tanımlamak mümkün. Takip ettiğiniz dizileri uygulamaya ekleyerek dizilerin yayın tarihlerini görebilir, hangi dizinin sonlandırıldığını veya yeni sezonunun ne zaman başlayacağını öğrenebilir ve bunlara dair bildirimler alabilirsiniz. Genius özelliği sayesinde takip ettiğiniz dizilere benzer dizi önerileri sunan uygulama ile bu dizilere dair tanıtım yazılarını okuyabilir, videoları izleyebilirsiniz.

iTV Shows 2 eski versiyonuna göre daha şık bir simge ve daha hoş bir arayüz ile birlikte geliyor. Değişikliklerin sadece bunlarla sınırlı olmadığı uygulamada eskisinden farklı olarak artık iki database kullanılıyor, TVRage ve TVDB. Böylece önceki versiyonda şikayet ettiğim yavaşlıkta ortadan kalkmış oluyor. Eski uygulamada kaydettiğiniz dizi bilgileri uygulama içi oluşturduğunız bir hesap ile kendi sunucularında saklanırken yeni uygulamada bu işlem iCloud ile senkronizasyon şeklinde oluyor. Böylece uygulamayı hep iPhone hem de iPad’iniz üzerinden senkronize bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Yukarıda bahsettiklerim dışında eski versiyonu ile aynı altyapı ve kullanım şekline sahip olan iTV Shows 2 biraz daha pahalı olarak gelmiş olsa da, hala sınıfının en başarılı uygulamalarından biri diyebilirim. Uygulamayı $2.99 gibi bir ücret ile buradan yükleyebilirsiniz.

Ekleme: Eğer uygulamanın eski versiyonuna sahipseniz iTV Shows 2‘yi indirdikten sonra ayarlar menüsünden en altta göreceğiniz iTV Shows 2 sekmesine giderek buradan ikinci adımı seçip eklediğiniz tüm dizileri yeni uygulamaya aktarabilirsiniz. Böylece dizileri yeniden tek tek eklemenize gerek kalmayacak.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver