$1.99

iTV Shows ile dizileri kaçırmayın

Editörün Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Benim gibi sıkı bir yabancı dizi takipçisiyseniz bu uygulama tam size göre. Özellikle son zamanlarda çoğu dizinin sık sık ara verdiği ve bazı dizilerin reyting savaşlarından mağlup ayrıldığı düşünelecek olursa, bu uygulama ile bir sonraki bölümün ne zaman olduğunu ya da dizinin sonlandırılıp sonlandırılmadığını rahatça öğrenebiliyorsunuz. Özenle hazırlanmış iTV Shows uygulamasını kullanmak oldukça kolay ve size dizileri takip etmeniz için oldukça etkili seçenekler sunuyor. App Store üzerinde ücretsiz alternatifleri mevcut olsada bana göre içlerinde en kullanışlı olanı ve arayüz olarak göze hitap edeni iTV Shows uygulaması diyebilirim. Oldukça temiz bir şekilde kategorilendirilmiş, gereksiz bilgi ve kullanıcıyı yoran içerikleri bulunmayan uygulama hem iPhone hem de iPad uyumlu, üstelik her ikisi arasında senkronize olabiliyor.

 

Takip etmek istediğiniz bir diziyi uygulamaya eklemek oldukça basit, tek yapmanız gereken sağ üst köşedeki artı düğmesine dokunmak ve istediğiniz diziyi aratıp onu seçmek, hepsi bu kadar. Bütün takip ettiğiniz dizileri ekledikten sonra menü üzerinde diziler yayın tarihine göre sıraya giriyorlar, böylece bu hafta hangi diziler var, sezon arasında olan bir dizi ne zaman başlıyor hepsini görebiliyorsunuz. Dizinin üzerine tıkladığınızda tüm geçmiş bölümler ile gelecek bölümleri listeleyebiliyor ve oradan istediğiniz bölümün konusunu okuyabiliyorsunuz.

Bunun dışında menü üzerinde izlemek için kısmından herhangi bir dizinin şimdiye kadar kaç bölüm oynadığını, sizin bunlardan kaç bölümünü izlediğinizi, dizinin devam edip etmediğini öğrenebilir hatta detaylardan dizinin fragmanını izleyebilirsiniz. Yeni bir diziye başlamadan önce bu bölüm size yardımcı olacaktır. Genius bölümü ise App Store’dan bildiğimiz Genius özelliğinin aynısı diyebilirim, sizin eklediğiniz dizilere göre beğenebileceğiniz önerilerde bulunuyor. Ayrıca son sürüm ile gelen bildirim özelliği uygulamanın dizinin vaktinde sizi uyarmasını sağlıyor, hatta bunun için farklı ülkelerde yaşayan takipçiler düşünülmüş ve zaman düzeltme özelliği eklenmiş, böylece torrent takvimine göre yada istediğiniz zamana ayarlayarak o şekilde sizi uyarmasını sağlayabiliyorsunuz.

 

Genel olarak iTV Shows uygulamasını beğendim ve yukarıda dediğim gibi tercihim bu uygulamadan yana. Hep iyi yönlerinden bahsettiğim uygulamanın tek hoşuma gitmeyen yanı eklediğiniz dizi sayısı arttıkça güncelleme hızı çok fazla düşüyor, bazen bu işlemi yaparken bunaltabiliyor. Belki zamanla bu sorunda giderilir ve ödeyeceğiniz paranın her kuruşuna değer diye düşünüyorum.

Yorum yok

Geri İzlemeler/Ping Dönüşleri

  1. iTV Shows 2 | App Medya | Apple iOS Uygulama ve Oyun Rehberiniz, İncelemeler, Günlük Fırsatlar - [...] uzun süredir takip eden dizi tutkunları hatırlayacaklardır, bundan yaklaşık bir sene önce iTV Shows isimli uygulamayı incelemiştim. Geçen bu…
  2. Episodes | App Medya | Apple iOS Uygulama ve Oyun Rehberiniz, İncelemeler, Günlük Fırsatlar - [...] dizi takipçileri “iTVShows ile dizileri kaçırmayın” yazımızı mutlaka farketmişlerdir. Bu yazımda daha basit ama işlevsel olmasının yanı [...]

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver