6,99 TL

Knock

Editörün Puanı
Kullanıcı Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya çıkan ve çıkmasıyla adından çok fazla söz edilen Knock isimli uygulama oldukça ilginç bir göreve hizmet ediyor. Uygulamanın tek görevi iPhone’unuz ile Mac bilgisayarınıza şifre girmeden kolay bir şekilde login olabilmenizi sağlaması. Bunun neresi ilginç diyorsanız yazıyı okumaya devam edin 🙂

Eski Square çalışanı William Henderson ve Jon Schlossberg tarafından geliştirilen Knock, yaklaşık 10-11 aylık bir çalışmanın sonucunda bizlere ulaşmış. Ekip, Square ile kazandıkları deneyimi çok başarılı bir şekilde uygulamaya aktarmış. Zaten kullanılan bluetooth teknolojisinin ve bu alana olan ilgilerinin Knock’un doğuşunda etkisi büyük.

knock_to_unlock

Uygulamayı iPhone’unuza yükledikten sonra buradan uygulamanın sitesine giderek Mac için gerekli istemciyi kurup cihazları eşleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemi bir kere gerçekleştirdikten sonra Knock uygulaması sayesinde iPhone’unuza kapı çalar gibi iki kere vurarak Mac’inize login olabiliyorsunuz. Üstelik bunu yaparken iPhone’unuzda uygulamanın açık olmasına gerek yok, hatta ekranı bile açmanıza gerek yok. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi iPhone cebinizdeyken dahi kullanabiliyorsunuz.

knock-itunes-app

Uygulamanın bluetooth üzerinden eşleşiyor olması ve sürekli aktif bir bluetooth bağlantısı kullanıcıların aklına hemen pil tüketimini getirecektir. Bunun için ise geliştirici ekip Knock’un Bluetooth LE teknolojisini kullandığını, bu teknolojinin çalışma mantığının oldukça basit ve güvenli, aynı zamanda da çok az şarj tüketimi yaptığını belirtiyor.

2011 sonrası MacBook Air ve Mac mini, 2012  sonrası MacBook Pro ve iMac modelleri ile uyumlu olarak çalışabilen Knock uygulamasını 6,99 TL  (*şu sıralar geçici bir süre için 1,79 TL) ödeyerek iPhone’unuza buradan indirebilirsiniz. Mac istemcisi için herhangi bir ödeme yapmıyorsunuz. Uygulama gereklilik anlamında olmasa bile çekicilik anlamında çoğu Mac kullanıcısına hitap edebilir diye düşünüyorum, bu yüzden ilginizi çektiyse indirim fırsatı varken hiç düşünmeden yükleyip denemenizi öneririm.

2 Yorum

  1. Fikir şahaneymiş, hemen denedim ve çok keyifli buldum. Gösterdiğim herkesin hoşuna gidiyor 🙂

  2. Bazı uygulamalar hala bizi şaşırtmaya devam ediyor, Knock bunun canlı örneği.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver