1,79 TL

Madmonster

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

CGMatic tarafından geliştirilen ve Chillingo‘nun dağıtımcılığını üstlendiği Madmonster farklı ve eğlenceli bir platform oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Birçok platform oyununun aksine tek yönlü bir oynanış sunmayan oyunda yönettiğimiz canavar karakteri ile hoplayıp zıplayacak ve önümüze çıkan engelleri ezerek ilerlemeye ve puanları toplamaya çalışacağız.

Madmonster_1

Başlarda gördüğünüz herşeyi parçalama hissi yaratan Madmonster‘da işin aslı şehri dağıtmadan önce sizden kurtulmak isteyen askeri birliklerin saldırısından kaçmaya çalışmak. Bir yandan sağ kalmaya çalışırken bir yandan da başlangıçta size verilen görevleri tamamlamaya çalışarak bölümleri geçebiliyorsunuz. Oyunda yarattığınız kaos içinde üzerinize gelen füzelerden kaçarken imha ettiğiniz her tank, helikopter ve füze sizin daha yükseğe zıplamanızı sağlıyor. Gökyüzünde hareket ederken yüksek binalar da size yardımcı oluyor. Asıl puan ve bonusların yukarılarda olduğu göz önüne alınırsa binaların üzerinde hareket etmek size bir avantaj sağlıyor. Oyunda kazanılan puanlar ile benzersiz yeteneklerin sahibi olmak mümkün. Bunlardan bazıları; daha fazla yıkım gücü, daha hızlı hareket edebilme, jetpack kullanarak gökyüzünde özgürce hareket edebilme olarak sıralanabilir. Ayrıca bu puanlar ile oynadığınız Wolfy karakterini daha güçlü canavarlar ile değişebiliyorsunuz.

Madmonster_2

Normal Mode ve Time Attack Mode şeklinde farklı iki moddan oluşan oyun kargaşa yaratabileceğiniz birbirinden güzel 60 bölümden meydana geliyor. Reflekslerinizin oldukça fazla önem teşkil ettiği oyunda basit kontrol yöntemi oyunun en önemli artılarından biri haline geliyor. Fazla bir derinlik sunmayan oyun sizi fazla detaylara boğmadan eğlenceli vakit geçirmenizi sağlıyor. Aşağıda kısa bir tanıtım videosunu izleyebileceğiniz Madmonster eğer hoşunuza gittiyse buradan devam edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver