Ücretsiz

Meon

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Seneler önce akıllı telefonların kapasitesi ve yapabilecekleri sınırlıydı, oyunlar bu kadar iyi grafiklere sahip değildi. O dönemler genel olarak yaygın olan basit grafiklere sahip bulmaca oyunları en büyük eğlencemizdi. Bugün tesadüfen karşıma çıkan ve hemen yükleyerek kısaca size bahsetmek istediğim Meon isimli oyun Pocket PC kullandığım zamanlar beğenerek oynadığım keyifli oyunlardan biri.

Işık saçan meon parçacığından adını alan oyun; çeşitli prizma, dağıtıcı (splitter) ve ayna gibi yardımcı araçlardan faydalanarak ışığı uygun renklerde olan birimlere yönlendirmeye çalıştığınız bir bulmaca oyunu. Işığı bütün birimlere aynı anda dağıtmayı başardığınızda bölümü tamamlamış oluyorsunuz. Zorlu 120 bölümün bulunduğu Meon grafiksel anlamda belki çok hoşunuza gitmeyecek ama buna rağmen kısa sürede sizi kendine bağlayabilecek bir oyun.

Meon_by_Manbolo_1 Meon_by_Manbolo_2

Evrensel olarak geliştirilen Meon aynı zamanda retina ekran desteği de sunuyor. Ücretsiz olarak App Store’dan indirebileceğiniz oyunda takıldığınız bölümler için bir çözücü desteği bulunmakta fakat bunun için 1,79 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Oyunu hemen yüklemek için buradan devam edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver