12,99 TL

Modern Combat 4: Zero Hour

Editörün Puanı
Kullanıcı Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

App Store’un en iyi FPS oyunlarına imza atan Gameloft‘un Modern Combat serisi, her yeni sürümünde gücüne güç katarak karşımıza çıkıyor. Serinin sonuncusu Modern Combat 4: Zero Hour sadece daha iyi grafikler değil çok daha iyi bir yapay zeka ve oynanabilirlik ile karşımızda.

Konsollardan alıştığımız sıkı aksiyon sahnelerinden ödün vermeden dolu dolu aksiyonu mobil cihazlarımıza taşımayı başaran Gameloft, etkileyici grafik ve efektler ile “mobil cihazlarda fps oyun mu oynanırmış?” diyenleri dahi dumura uğratacak seviyede bir oyun ortya çıkarmış bu sefer. Partikül efektleri, fizik motoru, sesler, efektler herşey konsol tadında.

Modern-Combat-4-Zero-Hour-1

Bir adaya birliğimizle birlikte ayak basarak, komutan Walker’ı takip edip düşman birliklerini temizleme görevi ile aksiyona ilk adımı attığımız oyun hikaye olarak önceki serinin devamı niteliğinde. Oyunda tüm dünyayı tehdit eden terörist Page ile onun peşindeki asker Blake arasında gidip geliyoruz. Eğer sıkı bir oyuncu iseniz 12 bölümlük oyunu aralıksız oynadığınız takdirde bir kaç saat içinde bitirebilirsiniz. Fakat bu kadar kısa olması sizi üzmesin çünkü Gameloft çoklu oyuncu modunu da bu oyuna dahil etmiş.

Oyun içinde düşmanları etkisiz hale getirebilmek için küçük araçlar kullanabiliyorsunuz. Ateş ettiğiniz çoğu cisim gerçekçi tepkiler vererek mobil platformun sınırlarını fazlasıyla zorluyor. Oynanış olarak dokunmatik kontroller çok rahat ama isterseniz gyroscope modunu açarak hareket kontrollerini sensör yardımıyla sağlayabiliyorsunuz. Oyun nişan alma konusunda da size çeşitli kolaylıklar sunuyor. Tüm bu detaylar bir araya gelince mobil platformda oynanışın oldukça üst seviyelere taşındığını görüyoruz.

Modern-Combat-4-Zero-Hour-2

Oyun esnasında silah geliştirmeleri, bomba, zırh gibi ekipmanları kazandığınız puanlar aracılığıyla dükkandan satın alabiliyorsunuz. Yoğun ateş altındayken hemen oyunu durdurup dükkandan destek ekipmanları ya da sağlık paketi alabilirsiniz. Yalnız zor durumlardan her seferinde bu şekilde sıvışmayı düşünmeyin çünkü oyunda puan pek kolay kazanılmıyor.

Modern-Combat-4-Zero-Hour-3

Oyunun multiplayer tarafına baktığımızda neredeyse konsollardaki rakipleri ile arasındaki fark kapanmış ve mobil taraf coşmuş diyebiliriz. 12 kişilik 8 farklı karşılaşma tipi, kill-streak saldırıları ve çeşit çeşit yükseltmeler sizi bekliyor. Bu modda silahları altın kredi ile satın alabiliyorsunuz. Yalnız şunu söylemem gerek mobil platformda FPS’lere pek alışık değilseniz tecrübeli oyuncu kitlesi karşısında fazlasıyla ezilebilirsiniz. Arkadaş ekleme ve kendi karşılaşmalarını oluşturma gibi seçenekler bu modu sizin için daha eğlenceli bir hale getirebilir.

Sonuç olarak, tek oyunculu kısımda yapay zeka anlamında hala bazı eksikler mevcut, hikaye yine biraz sıkıntılı ama görsel, işitsel anlamda üst seviyelerde olan Modern Combat 4: Zero Hour, çoklu oyuncu desteğiyle açığı büyük oranda kapatıyor. Fakat herşeye rağmen iOS cihazınızla oynayabileceğiniz en kaliteli FPS oyununun Modern Combat 4 olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Oyunu indirmek için bu linki takip edebilirsiniz.

* FIRSAT:

Modern Combat 4: Zero Hour oyununu 12,99 TL yerine ÜCRETSİZ indirebileceğiniz tam 20 adet promosyon kodunu (promo code) aşağıda bulabilirsiniz.

NOT 1: Unutmayın kodlar tek kullanımlıktır ve US, UK App Store hesabı olanlar için geçerlidir. Eğer bu App Store hesaplarından birine sahip değilseniz bu tür fırsatlardan faydalanmak için bir tane edinmeniz yararınıza olacaktır. Lütfen faydalanan arkadaşlar hangi kodu kullandığını yorumlar kısmında belirtsin.

NOT 2: Kodu kullanmak için bilgisayarınız üzerinden iTunes’u açıp iTunes Store’a giderek sağdaki menüden “Kodu Kullan” (Redeem) kısmına kodu yazarak; iPhone, iPad ve iPod touch üzerinden ise App Store altında “Öne Çıkanlar” menüsünün en altında göreceğiniz “Kodu Kullan” (Redeem) kısmına kodu girerek ÜCRETSİZ bir şekilde indirebilirsiniz.

MRNE66TL6LFA KWR7JFRM4X97 6KFJXAYN6JXJ L6LH9WKWA3PR HYEYKWRLKPKJ NXMJR4743FAM NRWXFAN4KW77 AFMMJWP6TJTY RHY4APWETMKL 64YK4ARLA4WM H7L7YKPK67XH XFWEHW66YARL K7TJTA39L7JN 76XK7NM9XH96 NFK4Y66TANAN EETH63YXFL9R XPYA6KKJYFTE LXFAHY4LE7K4 WHAPFPNMTJ36 779Y6LYPKEML

2 Yorum

  1. Kodlar neden Türkiye için değil deniyorum olmuyor.

  2. kodların hiç biri çalışmıyor

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver