$0.99

Mortal Skies 2

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Yine II. Dünya savaşı konulu arcade shooter tarzı bir oyunla karşınızdayım. Daha önceden tanıttığım iBomber 2 oyunu ile II. Dünya Savaşı zamanları 1943 ve 1944 yılları arasında Kuzey Afrika ve Avrupa’da çeşitli askeri üslere, kamplara saldırı düzenlemek ve çeşitli hedefleri yok etmekle görevli bir pilotu oynamıştık. Mortal Skies 2‘de ise göz altından kaçarak, asla teslim olmayan Almanya ve Japonya ‘da ki muhalif güçleri yok ederek barışı getirmek için çabalayan bir pilotu oynayacağız.

Konu olarak benzese de oynanış ve tarz olarak iBomber’dan çok farklı olan Mortal Skies 2 oyununda parmağımızı ekran üzerinde hareket ettirerek uçağın kontrolünü sağlıyoruz. Silahı otomatik olarak sürekli ateş eden uçağımızda seviyeleri geçerken hava saldırısı yapan düşmanlar dışında karadan da saldıran çeşitli füze, uçaksavar gibi silahları yok etmemiz ve vurulmamamız gerekiyor. Bazı düşmanları yok ettiğimizde bırakılan çeşitli silahlar, güçlendiriciler, zırhlar, sağlık gibi paketleri alarak daha etkili saldırılar yapabiliyoruz.

Genellikle bu tarz oyunlar çok kolay olmuyor ve bazı bölümlerde sizi zorluk seviyesiyle fazlasıyla sinirlendirebiliyor. Daha ilk bölümlerden bu sorunu yaşıyorsanız, ayarlar menüsüne girerek zorluk seviyesini düşürebilirsiniz. Bunun dışında ses ayarlarına ulaşabileceğiniz bu menüden ayrıca uçak kontrol tipini de değiştirebilirsiniz. Ayrıca oyun içi satın alma seçeneklerinin bulunduğu oyunda tüm görevleri açabilir, değişik uçaklar satın alabilirsiniz.

Geniş bir yelpazenin oldukça ufak bir parçası olsa da zorlu görevleri, değişik uçak ve silah çeşitliliği ile keyifli vakit geçirmenizi sağlayan bu oyunu kısa bir süreliğine* $0.99 yerine ücretsiz olarak indirme şansına sahipsiniz. (* Bahsedilen fırsat yazının yazıldığı tarih olan 11.01.2012 tarihinde geçerlidir.)

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver