Ücretsiz

NumberLink

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

NumberLink basit bir amaç etrafında geliştirilmiş ve alışkanlık yapan zeka oyunlarından bir tanesi. Oyundaki amaç; farklı boyutlardaki kümelerde bulunan sayı dizilerini eşleştirmek. Sayılar bir numaradan başka bir numaraya ekrandaki çizgiyi parmağınız ile izlemeniz doğrultusunda eşleştirilmektedir; kontroller oldukça basittir. Yalnız unutulmaması gereken ve ilerleyen bölümlerde sizi uğraştıracak nokta oluşturduğunuz çizgilerin birbiriyle kesişemeyecek olması ve çapraz hareket edememesi. Ayrıca sadece sayıları bağlamak yeterli değil, oluşturacağınız çizgilerle ekranda hiç boş alan bırakmamanız gerekmektedir.

NumberLink_1 NumberLink_2

NumberLink’te üç farklı zorluk derecesi bulunmaktadır. Bunlar; kolay, orta ve zor olup sırasıyla 5×5, 7×7 veya 9×9 formlarında oynanabilmektedir. Her zorluk seviyesi eşleştirmeniz için daha fazla sayı kümeleri ekler; örneğin, kolay seviye eşleştirmek için sadece dört küme sayıya sahipken, orta seviye eşleştirmek için yedi küme sayıya sahiptir. NumberLink kolay başlarken, eşleştirecek sayıların artması ve ekrandaki boyutların büyümesi nedeniyle hızla zorlaşmaktadır.

NumberLink_4 NumberLink_3

Eğer herhangi bir noktada takılırsanız, oyuna dahil olan ipucu sistemi sayı kümelerinden birini çizmek için doğru yolu size gösterebilmektedir. NumberLink’te tüm oyun için kullanabileceğiniz 5 ipucu tanımlanmış durumda, tüm ipuçlarını kullandığınızda oyun içi satın alma ile daha fazlasını satın alabilirsiniz.

NumberLink her bulmaca oyunundan beklendiği gibi basit ve anlaşılır grafikler ile retina ekrana uyumlu bir şekilde tasarlanmış. Büyük simgeler ile geliştirilen bu temiz yapısı ile NumberLink her yaştan oyuncu için ideal bir yapıya sahip. Ancak, oyun ses konusunda biraz geride kalıyor, herhangi bir oyun müziğinin olmadığı oyunda sadece bir kaç ses efektine yer verilmiş durumda. Arkaplanda açacağınız güzel bir müzik ile oyunu daha keyifli hale getirebilirsiniz. NumberLink hoşunuza gittiyse buradan devam ederek ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver