$5.99

One Safe

Editörün Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Kullandığımız bu güzide cihazlar artık hayatımızın bir parçası. Özel bilgiler, şifreler vs de özel hayatımızın bir parçası olunca bunları birleştirmek farz oluyor. Bunu da güvenli bir şekilde yapmamız şart. Kimisi telefonuna parola bile koymazken kimisi güvenli olması için programlara birkaç dolar vermekten çekinmiyor.

Bizlerde bu telefonları çok aktif kullanan kişiler olarak mutlaka kimlik numaralarımızdan kredi kartı bilgilerimize, internet şifrelerimizden hesap numaralarımıza kadar birçok bilgiyi güvenle saklama ihtiyacı duyuyoruz. Bunun için de güvenli bir program şart.

OneSafe burada devreye giriyor.   

Benim bir programda ilk baktığım şey görünüm oluyor. Eğer çocuksu, basit, uyduruk bir görünümü varsa o programda iş olmaz gibi bir önyargım var açıkçası. Hele ki söz konusu şifrelerimi saklayacağım bir program olunca daha önemli oluyor. Bu ekran OneSafe‘in giriş ekranı. Açıkçası gördüğüm en temiz tasarımlardan biri.

Burada ise klasik kilit ekranını görüyoruz. İstediğimiz kombinasyonu kaydettikten sonra programın içindeyiz. Sayfa seçenekleri bize bırakılmış, istediğimiz kadar sayfa oluşturup hepsini farklı kategorilere ayırabiliriz. Şifreler, kredi kartları, kimlik numaraları vs diye seçenekleri eklemek size kalmış.

Programın en güzel yanı her oluşturduğunuz giriş için bir kart seçtiriyor size ve o kartın üzerine bilgilerinizi giriyorsunuz. iPhone ekranları küçük olduğu için belki çok güzel görünmüyor ama iPad kullanıcıları şifrelerini girip içeriden istedikleri karta tıklayıp bilgileri görüntüleyebiliyorlar, görsel olarak çok çok güzel olmuş.

Bir güzellik de oluşturduğunuz sayfalardan birine isterseniz ekstra şifre koyuyorsunuz. Yani giriş ekranında noktaları birleştirdikten sonra açılan programın içinde ayrıca nümerik olarak şifre girilen bir sayfa daha oluşturabiliyorsunuz. Buraya daha önemli bilgilerinizi (mesela ben kartlarımı kaydettim) kaydedebilirsiniz.

Program bilgilerinizi kriptoluyor, yedeklerinizi ise iCloud üzerine yedekliyor.

Birçok program deneyen birisi olarak telefonu aktif kullananların mutlaka edinmesi gereken bir program olduğunu söyleyebilirim. Birazcık tuzlu ama değiyor 🙂

iPad’im olmadığı için internetten buldum, eksik kalmasın görselimiz, çok güzel değil mi ama ? 🙂

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver