Ücretsiz

Pangolin

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Günün ücretsiz oyunları arasında dikkati çeken eğlenceli bir oyun var karşımızda, adı Pangolin. Pangolin ismi size biraz garip gelebilir, hatta eminim bu ismi daha önce duymayanlarınız vardır. Öncelikle şunu belirtmemem lazım, oyunda gördüğünüz karakter bir hayal ürünü değil, gerçekte böyle bir hayvan var. “Canlı çam kozalakları” diye de anılan bu hayvanlar pulları sihirli olduğu düşüncesi ile Asya ve Afrika’da yasak olmasına rağmen hala avlanıyorlar ve nesilleri tehlikede. Fazla uzatmadan daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız Vikipedi sayfasına bakabilirsiniz. Biz oyunumuza dönelim.

Pangolin_1

Oyunda göreceğiniz sevimli Pangolin‘imiz zıplayarak hedefe ulaşmaya çalışıyor, bizimde ona yardımcı olmamız lazım. Bunun için ekrana iki parmağınız ile dokunarak onun zıplamasına yardımcı olacak trambolin gibi bir sıçrama zemini oluşturabiliyorsunuz. Oyun bir yandan sürekli zıplayarak hareket etmesi ile Doodle Jump‘ı akıllara getirirken bir yandan da Mini Golf vari bir havası var. Çünkü hedefe gitmek için sürekli yukarı gitmiyoruz, zaman zaman yön değiştirmemiz gerekiyor. Bunun için oluşturacağımız sıçrama zeminini ona göre eğimli bir açıyla oluşturarak onu farklı noktalara yönlendirmeye çalışıyoruz.

Pangolin_2

Arcade ve puzzle karışımı bu oyunun en büyük eksiği başlangıçta iyi bir öğretici (tutorial) bölümün olmayışı diyebilirim. App Store üzerindeki yorumlara bakacak olursanız genellikle oynamayı çözememekten şikayetçi insanların verdiği düşük yıldızları görürsünüz.

Pangolin_3

Hoş tasarımı ve müzikleri ile farklı bir oyun türünü bizimle buluşturan Pangolin çok zevkli bir oyun. Ve bu oyun kısa bir süreliğine 1,79 TL değerindeki Exploration World paketiyle birlikte ücretsiz!

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver