Ücretsiz

Paperama

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Blueprint 3D gibi yaratıcı ve farklı konseptte oyunlarla karşımıza çıkan FDG Entertainment bu sefer Paperama ile japon kağıt katlama sanatı origami’yi bizlerle buluşturuyor.

Paperama sizden istenilen kağıt şekillerini oluşturarak keyifli vakit geçirmenize olanak sağlayan bir bulmaca oyunu olarak karşınıza çıkıyor. Renkli grafikleri ile başlangıçta sıcak bir hava yaratan oyun, bulmaca ile origami’yi güzel bir şekilde harmanlayarak özellikle ileri seviyelerinde size iyi bir beyin jimnastiğini vadediyor.

Paperama_1

Yani, Yama, Jabara ve Shizume isimli 4 ana bölüm ve her bölümün altında 24 seviyeden oluşan oyunda ilerledikçe karşılacağınız zorlu bölümler seviyeleri atladıkça aktif oluyor. Sizden istenilen şekli elinizdeki kağıdı katlayarak yapma fikri belki ilk başta kolay gibi gelebilir ama katlama hakkınızın sınırlı olduğunu unutmamak lazım. Ayırca katlamaları mümkün olduğunca dikkatli yapmanızda da fayda var, size verilen sınırları belki biraz aşabilirsiniz ama kağıdın en az %80’lik kısmını katlayarak bu sınırlar altına alabildiğiniz zaman bir sonraki seviyeye geçiş sağlayabiliyorsunuz. %97 ve üstü bir başarı sergilediğiniz takdirde ise 3 yıldız alarak bölümü tamamlamış oluyorsunuz.

Paperama_2

Paperama_3

Katlama esnasında duyacağınız başarılı ses efektleri yanı sıra dinlendirici müziği ile boş vakitlerinizde elinizden düşüremeyeceğiniz Paperama hakkında daha fazla fikir sahibi olmak için aşağıdaki videoyu izlemenizi öneririm. Eğer beğendiyseniz hem iPhone hem de iPad uyumlu olarak gelen bu oyunu hemen buradan yükleyebilirsiniz.

 

Paperama Bölüm Çözümleri

Oyunda zorlandığınız anlarda yardımınıza koşan bir ipucu menüsü mevcut fakat bu da yetersiz geldiği zamanlarda aşağıdaki videolar size yardımcı olabilir.

Tani Bölüm Çözümleri;

Yama Bölüm Çözümleri;

Jabara Bölüm Çözümleri;

Shizume Bölüm Çözümleri;

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver