$0.99

Reckless Getaway

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Smash Cops deneyimimden sonra son zamanlarda klasik parkur yarışı şeklinde olan araba oyunları yerine daha çok saldırgan, dikkatsiz sürüşün hakim olduğu oyunlar hoşuma gitmeye başladı. Polarbit tarafından geliştirilen Reckless Getaway işte tam da bu tarzda atmosferi ve oynanışı ile güzel bir oyun olmuş diyebilirim.

Banka soyguncusu olarak başladığımız oyunda, ilk olarak karşımıza iki oyun modu çıktığını görüyoruz. “Getaway” ve “Wreckless” seçeneklerinde oynadığımız bölümler aynı fakat amacımız farklı. Farklı dediysem de banka soyduğumuz için her halükarda polislerden uzak durmamız ve kaçış noktasına hızla ilerlememiz gerekiyor.

Getaway modunda amacımız polislere yakalanmadan ve yol üzerindeki çeşitli engellere takılmadan bölümleri tamamlamak yani kaçış noktasına ulaşmak. Polislerden sürekli uzak durmalıyız çünkü durmadan size çarparak sizi yoldan çıkartmaya çalışıyorlar. Bu durumda aracınız bir süre sonra kullanılamaz hale geliyor ve oyunda bir hakkınızı kaybediyorsunuz. Kaçarken yoldaki bonusları toplayarak aracımıza çeşitli yetenekler kazandırabiliyoruz. Örneğin daha hızlı gidebilir, engellerin üzerinden aracımızı zıplatabilir ya da yayacağımız ses dalgası ile diğer arabaların sersemlemesini sağlayabiliriz. Toplayacağımız yıldızlar dışında yoldaki araçları yoldan çıkartarak veya birbirine çarptırarakta puan kazanabiliyoruz. Yalnız tüm bunları yaparken engellere dikkat etmek lazım duvar gibi sert bir yere çarparsanız bir hakkınızı kaybediyorsunuz 🙂

Wreckless modunda ise amacımız aynı şekilde polislere yakalanmadan bölümleri geçmek ama bu sefer hep kaçmak zorunda değiliz. Çünkü bu modda altımızda tır gibi sağlam bir araç olduğundan yoldaki diğer arabalara çarparak hareket edebiliyor ve onları patlatınca puan kazanabiliyoruz. Tam bir karmaşa yaratabileceğiniz bu modda siz yine de karşıdan gelen tırlardan ve duvarlardan uzak durun ama 🙂

Yukarıda belirttiğim gibi 2 farklı moddan ve toplam 20 bölümden oluşan oyunu bölümler kısa olduğu için bir kaç saat içinde bitirebilirsiniz ama buna rağmen vereceğiniz $0.99‘a değeceğini düşünüyorum. Oyunu buradan indirmeden önce aşağıdaki videoyu izleyerek oyun hakkında biraz daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver