Ücretsiz

Running With Friends

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Mobil oyunlara baktığımızda sonsuz koşu türünde olanlar şüphesiz en sevilenler arasında yer alıyor. Zynga sosyal oyunlardaki tecrübesini sonsuz koşu türü ile harmanlayarak Running With Friends isimli oyunu ile karşımıza çıkıyor.

Running With Friends, İspanya’da her yıl düzenlenen boğa koşusuna yani Pamplona sokaklarına götürüyor bizi. Azgın boğalar tarafından kovalandığımız oyunda amacımız engellere takılmadan gidebildiğimiz yere kadar koşmak. Fakat bu türün en önemli temsilcisi Temple Run ve benzerlerinden farklı olarak bu oyunda başkalarıyla birlikte koşuyoruz. Oyun rastgele rakipler dışında facebook bağlantısı ile arkadaşlarımızla koşma imkanı tanıyor.

Running_With_Friends_1 Running_With_Friends_2

Ekran üzerinde parmağımızı sağa sola sürükleyerek yönlendirdiğimiz karakterimizin karşısında çok fazla engel var. Bir yandan birlikte koştuğumuz insanların arasından sıyrılırken bir yandan da çeşitli variller, balyalar, kamyonlar ve polis arabaları gibi engelleri aşmaya çalışıyoruz. Bunun dışında zaman zaman karşıdan üzerinize doğru koşan boğalar ile karşılaşıyoruz. Rampaları kullanarak bazı bina ve uzun araçların üzerine de çıkabilen karakterimiz ilerleyen bölümlerde seyircilerden gelen hareketli cisimlerden de kaçmak zorunda kalıyor.

Running_With_Friends_3 Running_With_Friends_4

Bu tür oyunlar çok seviliyor ancak insanlar yavaş yavaş sıkılmaya başlamışken Zynga‘nın yeni adım atması ne kadar isabetli bir karar bilemiyoruz ama sosyal oyun konusunda ki tecrübelerini güzel bir şekilde entegre etmeyi başarmış olmalarının oyunu çok daha eğlenceli kıldığı kesin. Ücretsiz olarak gelen Running With Friends‘i buradan indirebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver