Ücretsiz

Siege Hero

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Angry Birds‘ün umulmadık başarısı ile genelde hep arka planda kalan bu tür oyunlar hem sürekli Angry Birds ile kıyaslanır oldu hem de bir türlü istedikleri yere gelmeyi başaramadı. İlk zamanlarında oldukça sade ve basit olan Siege Hero zaman geçtikçe eklenen yeni bölümler, yeni silahlar ve geliştirilen fizik motoru ile benzerleri arasından sıyrılarak oldukça iyi bir noktaya gelmiş durumda.

Oyunda amacımız taş, ahşap ve metalden yapılmış kaleleri yıkarak antik çağların kötü karakterlerini öldürmek ve bazı seviyelerde karşımıza çıkan masum kızları kurtarmak 🙂 Angry Birds’te ki gibi yandan belirli bir açı ayarlayarak fırlatmak yerine direk karşıdan belirlediğimiz noktayı parmağımızla işaretleyerek elimizdeki taş, kanca, katran gibi silahları fırlatabiliyoruz. Kullanılan mühimmatların çeşitliliği bize çeşitli yıkım stratejileri oluşturmamızı sağlıyor ki bu da oyuna ayrı bir zevk katıyor. Bazı bölümlerde kale üzerinde tek bir kolonu seçeceğimiz doğru silah ile parçalayarak bütünüyle yıkılmasını sağlayabiliyoruz.

Git gide zorlaşan yapısı, fizik kurallarının oldukça iyi olması ve tasarım çeşitliliği ile farkında olmadan bağımlısı olacağınız Siege Hero toplamda her biri 63 bölümden oluşan 3 antik çağdan oluşuyor. Bazı bölümler tam anlamıyla sabır sınayan cinsten ama siz yeterince sabırlı değilseniz buster bomb adı verilen büyük ve güçlü bombayı kullanarak rahatça bölümü atlayabilirsiniz. Sadece bir adet buster bomb hakkınızın olduğu oyunda $0.99 ödeyerek 5 adet, $1.99 ödeyerek 15 adet satın alabiliyorsunuz.

Eğer Angry Birds oyununun keyfini başka oyunlarda aramaya başladıysanız Siege Hero tam size göre. Oyunu denemek isterseniz bu sefer videosunu izlemek yerine aşağıda oynayabilirsiniz 🙂

Yorum yok

Geri İzlemeler/Ping Dönüşleri

  1. Interlocked | App Medya | Apple iOS Uygulama ve Oyun Rehberiniz, İncelemeler, Günlük Fırsatlar - [...] çok flash oyunları ile bilinen ve Kingdom Rush, Siege Hero gibi başarılı oyunlara imza atan Armor Games tarafından geliştirilen…

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver