Ücretsiz

SpellCraft School of Magic

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Daha çok Harry Potter hayranlarının seveceğini düşündüğüm SpellCraft School of Magic oyununa büyücülük akademisinde öğrenim gören genç bir çırak rolünde başlıyoruz. Zindanda tutulan eğitmenleri kurtarmak için büyü yapmayı öğrenerek kendimizi geliştirmemiz lazım. Çeşitli bitkiler yetiştirerek oluşturacağınız karışımlardan elde edeceğiniz büyüler ile zindan içinde karşınıza çıkan bir çok canavar ile savaşmanız gerekiyor.

Tüm karşılaşmalar kart tabanlı ve oynaması oldukça basit. Maksimum zarar verebilmek için değneğinize dokunacağınız anı iyi belirlemeniz gerekiyor. Oyun zindan içine inerken bir bölümü tamamladığınızda diğer bölüme geçmeden önce daha iyi bir büyü hazırlamanız için gerekli farklı  bölümlerden oluşuyor. Bunlardan Sera içinde ufak çaplı bir tarım işine giriyoruz. Daha iyi bir büyü için daha güçlü bir bitki, daha güçlü bir bitki için ise iyi gübre kullanmanız gerekiyor. Gübre aynı zamanda bitkilerin yetişme süresini de hızlandırıyor, tabi bunun bir maliyeti var, bu yüzden ilerledikçe oyun içinde para harcamak isteyebilirsiniz. Sihir kütüphanesinde ise canavarları yenebilmeniz için yapmanız gereken sihirlerin tarifine ulaşabiliyorsunuz. Elinizdeki malzemeler tamamsa belirtilen ölçülerde kazanın içine atarak işlemi tamamlıyorsunuz. Artık sıradaki canavar ile savaşmaya hazırsınız.

Ayrıca biraz RPG ruhu eklenen oyunda çeşitli kıyafetler ve özel ekipmanlar ile karakterinizi geliştirebiliyorsunuz, bu size defans konusunda bir artı sağlıyor. Başlarda basit gibi görünen oyun güzel kurgulanmış seviyeleri ile bir süre sonra sizi içine çekmeyi başarıyor. Bu tarz oyunlar arasından farklı atmosferi ve konusu ile sıyrılmayı başaran oyun kesinlikle incelemeye değer diyebilirim.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver