$0.99

Spy Mouse

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Real Racing, Flight Control gibi popüler oyunların geliştiricisi Firemint tarafından çıkarılan Spy Mouse oyununu kısa bir süreliğine* $0.99 yerine ücretsiz olarak indirme şansına sahipsiniz. (* Bahsedilen fırsat yazının yazıldığı tarih olan 13.12.2011 tarihinde geçerlidir.)

Yaz aylarında ilk çıktığında çok kısa bir süre içinde Amerika Apple Store listesinde bir numaraya kadar tırmanan başarılı oyun hızla diğer ülkelerin listelerinde de üst sıralarda kendine yer edinmeye başlamıştı. Özellikle müziğini etkileyici bulduğum ve grafikleri ile de göz dolduran oyun adından da anlaşılacağı üzere Casus bir fare üzerine.

Oyunda her bölüm ev, iş yeri, mağaza gibi bir binadan oluşuyor, amacımız bina içindeki kedi ve tuzaklara yakalanmadan peyniri kapıp kaçmak. Bunu yapmak için casus faremize elimizle ekranda bir rota çiziyoruz, faremiz bu rota üzerinde hareket ediyor. Mümkün olduğunca hızlı hareket edip, kısa rotalar çizerek kedilere görünmeden hareket etmekte fayda var zira bu şekilde daha çok puan kazanabilirsiniz.

Çoğu bulmaca oyunlarında olduğu gibi ilk bölümler fazlasıyla kolay olsa da bunları ısınma turları olarak düşünüp ilerleyen bölümlerin sizi epey zorlayacağından emin olabilirsiniz. İlerleyen bölümlerde kedi sayısı arttığı gibi, geçitler çoğalıyor ve toplamanız gereken peynirin sayısı da fazlalaşıyor. İlerledikçe kedilerin hızlandığını ve daha zeki olduklarını görüyorsunuz ve bu da oyuna biraz heyecan katıyor ve oyun zevkinizi katlıyor. Toplam 72 seviyeden oluşan oyun 6 ana bölüm ve her bölümde 12 seviye şeklinde tasarlanmış ve her ana bölüm sonuna geldiğinizde zorlu bir patron kediyi geçmeniz gerekiyor.

Oyunu indirmeden önce aşağıdaki videoyu izleyerek oyun hakkında biraz daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver