1,79 TL

StandardMaps

Editörün Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Geçtiğimiz yıl iOS 6’nın duyurulması ile birlikte Apple mevcut Harita uygulamasını işletim sisteminden kaldırarak artık Google ile çalışmayacağını ve kendi harita uygulamasını kullanacağını açıklamıştı. Apple bu kararında biraz aceleci davranmış olmalı ki birçok hata ile gelen yeni harita uygulaması kısa süre içinde kullanıcılardan fazlasıyla olumsuz geri dönüşler aldı.

Bir süre sonra Google’ın iOS için Google Maps uygulamasını çıkaracağı haberi iPhone kullanıcılarını sevindirse de uygulamanın sadece belirli ülkelerin App Store’unda yer alması bu sevincin kısa sürmesine neden oldu. Çıkışı üzerinden aylar geçmesine rağmen Türkiye App Store’u altında yer almayan Google Maps uygulamasını yüklemek isteyenler farklı bir iTunes hesabı alarak çözüme ulaştı. Fakat sadeliği ve kullanım alışkanlığı nedeniyle iOS 5 üzerinde gelen standart harita uygulamasını isteyenlerin sayısı hala azımsanamayacak kadar çok.

StandardMaps_1 StandardMaps_2

Bunu göz ardı etmeyerek işe koyulan BitWare isimli geliştirici StandardMaps uygulaması ile iOS 5 içinde dahili olarak gelen haritayı iPhone’larımıza geri getiriyor. Arayüz olarak eskisinden hiçbir farkı olmayan uygulama birebir aynısı olarak tasarlanmış ve ekstra menü ya da reklamlar ile canınızı sıkmıyor. İçinde Türkçe’nin de bulunduğu uygulama toplam 34 dil destekliyor ve cihazınızın diline göre otomatik seçim yaparak açılıyor.

StandardMaps_3 StandardMaps_4

Her iPhone kullanıcısının aşina olduğu bir uygulama olduğundan hakkında söylenecek fazla şeyin olmadığı StandardMaps uygulaması kısa bir süre için 1,79 TL yerine ÜCRETSİZ olarak indirilebiliyor. iOS 5 ile gelen Harita uygulamasını özleyenler bu fırsatı kaçırmayın derim! Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

** Günlük fırsatlar ve bazı incelemelerimize ait promosyon kodlarını kaçırmamak için bizi Facebook ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver