Ücretsiz

Tabtivi

Editörün Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

İletişim dünyasının son zamanlarda çokça bahsettiği Sosyal TV kavramıyla karşımıza çıkan Tabtivi uygulamasını; yeni TV programlarını keşfedebileceğiniz, tartışmalara katılabileceğiniz ve neleri izlediğinizi arkadaşlarınız ile sosyal ağlar üzerinden paylaşabileceğiniz keyifli bir araç olarak tanımlamak mümkün. Burak Ohrili‘nin projesi olarak hayat bulan ve Andromedya Interactive ajansı tarafından geliştirilen Tabtivi ile televizyon keyfi daha sosyal bir hale gelmiş durumda.

Günümüzde akıllı telefon ve tablet kullanımının artmasıyla hayatlarımız birşeyleri beğenmek, paylaşmak ve takip etmekle geçtiğinden, televizyon izlerken de iletişim kurduğumuz kişiler genellikle bu sosyal platformlardaki çevremiz oluyor. Nielsen’in yaptığı bir araştırmaya göre, akıllı telefon kullanıcıları telefonları ile geçirdikleri zamanın %25’ini TV izlerken geçiriyor. Bu oran tablet kullanıcılarında ise %33 seviyelerine ulaşmış durumda. Mobil cihaz kullanımının yaygınlaşmasıyla bu oranların artacağını tahmin etmek ise hiçte zor değil. Tabloya bakıldığında, televizyonun hedef kitlesinin yavaş yavaş mobil izleyicilere doğru kaydığı ise apaçık ortada.

 tabtivi_1 tabtivi_2

Tam anlamıyla televizyon ve sosyal medyanın birleşimi olarak bahsedebileceğimiz Tabtivi ile yapılması amaçlanan konu kişinin aynı cihaz üzerinden hem TV içeriklerini takip ederek hem de paylaşımlarda bulunmasını sağlamak. Uygulama ile izlediğiniz diziye, filme ya da programa tablayarak yani check-in olarak uygulamanın Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar ile olan entegrasyonu sonucu ne izlediğinizi anlık olarak çevrenizle paylaşabiliyorsunuz. Daha da önemlisi izlediğiniz içerikle ilgili yorumlar yaparak takipçilerinizi içeriği izlemeleri konusunda teşvik edebiliyorsunuz.

tabtivi_3 tabtivi_4

Başarılı bir arayüze sahip olan Tabtivi sizi karşıladığı ekranda ilk olarak o günün öne çıkan programları ile sizi bilgilendirirken hemen altında ise daha önce takip edilen programları gösteriyor. Program üzerine tıkladığınızda detayları ve hakkında yapılan yorumları bulabiliyorsunuz. Menü görünümüne geçtiğinizde ise sizi birçok seçenek karşılıyor. Bunlardan bazıları; en çok tablayanlar, en çok tablananlar‘ın olduğu tablist, program kategorileri, keşfet ve hashtablar.

Kullandıkça foursquare uygulamasında olduğu gibi çeşitli rozetler kazanarak Sosyal TV fenomeni olabileceğiniz Tabtivi uygulaması izleme alışkanlıklarını derinden etkileyecek olmasının yanı sıra, daha fazla içeriği keşfetmeniz konusunda da size yardımcı olacak. Uygulamayı iOS cihazınıza yüklemek için buradan devam edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver