Ücretsiz

Taht Online

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Akıllı telefon ve tabletlerimize kadar giren online oyunlar son zamanlarda yükselişe geçmiş olan oyun alışkanlıklarından bir tanesi. Oyuncuların bilgisayar oyunları dışında çevrimiçi oyunlara fazlasıyla yönelmesi ile hızla büyüyen bu oyun sektörüne güçlü oyuncular da dahil olunca kaliteli ve tam anlamıyla bağımlılık yaratan oyunlar görmeye başladık.

Bunlardan biride Çinli geliştirici iLeadsoft tarafından geliştirilerek geçtiğimiz günlerde Türk oyunseverler için tamamen Türkçe bir şekilde App Store’da yerini alan Taht Online. Orta çağ dönemlerinde geçen oyun strateji ve savaş türünde online oyunları sevenler için oldukça ilgi çekici gelebilir. Taht Online’da yeni bir köy kurarak yavaş yavaş gelişiyor, çevre köyleri yağmalayarak, rakiplerinizle savaşarak bölgenin hakimi olmaya çalışıyorsunuz. İsterseniz bunu tek başınıza isterseniz de diğer insanlarla bir ittifak kurarak yapabilirsiniz.

Taht_Online_1

Oyuna yeni başlayan oyuncuların oyun dinamiklerini öğrenip tecrübe kazanana kadar, kendilerinden daha tecrübeli oyuncularla karşılaşmaması için Acemi Koruması adı altında size 3 günlük bir süre veriliyor. Enna adında bir öğreticinin de size yardımcı olduğu oyunda imparatorluğunuzu idare ederek büyütebilmeniz için gerekli herşeyi çok kısa bir sürede öğreniyorsunuz. Oyuna başlangıç önemli çünkü herşey sizin seçimlerinize ve tercihlerinize bağlı olarak gelişiyor. Çok güçlü bir ordu yaratıp savaşlara girebileceğiniz gibi güçlü bir ekonomiyle de rakiplerinize meydan okuyabiliyorsunuz.

Taht_Online_2

Siz kendi stratejinizi geliştirirken unutmayın düşmanlarınız boş durmuyor, onlar da size karşı bileniyor ve kendi stratejilerini geliştiriyorlar. Bu yüzden elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Benzer oyunların hepsinde olduğu gibi bu oyunda da kaynak bulmanız gerekmekte, bunun için başlangıçta çevrenizdeki köyleri yağmalayabilir ve yavaş ilerleyen stoklarınıza katkıda bulunabilirsiniz. Birliklerinizden en iyi şekilde faydalanabilmek için halkın güvenli ve mutlu bir ortamda yaşamasını sağlamanız gerekiyor. Bu yüzden önceliğiniz yüksek kapasiteli evler oluşturup surlarınızı sağlamlaştırmak olmalı. İnşaatları geliştirip bir yandan da ordu birliklerinizi eğitirken daha güçlü olmaları için çeşitli araştırmalar yapmanızda fayda var. Bunun için Akademi kurmalısınız. Medeniyet durumu belirli bir sayıya ulaştığında kalenizin seviyesi yükseliyor. Güçlendikçe artan ihtiyaçlarınız için Çiftlik yine öncelikleriniz arasında yer almalı. Yavaş yavaş büyümeye başladıktan sonra çevrenizdeki köylere saldırmaya başlayabilirsiniz. Acemi Koruması sayesinde saldırı ve savunma taktiklerinizi biraz ertelediğiniz oyunda Baraka kurarak askerlerinizi saldırı için eğitebilirsiniz.

Taht_Online_3

Taht_Online_4

Oyunu oynarken ittifaklar sayesinde hızlı bir şekilde büyüyebilir ve kaynak ticareti yapabilirsiniz. Bunun için belirli bir üretim seviyesine ulaştıktan sonra Market kurmanız gerekmekte. İlk aşamada bir ittifaka katılmak sizin yararınıza fakat daha sonra lider olmak isterseniz ayrılabiliyorsunuz. Ne kadar çok fetih o kadar çok kaynak ve asker ile büyümek anlamına gelen Taht Online’da VIP üyeliği satın alarak bütün bunları hızlandırmanız mümkün oluyor.

Taht_Online_7

Çeşitli görevleri yerine getirerek farklı ödüller kazandığınız Taht Online, her gün düzenli giriş yapan sadık oyuncuları ekstra hediyeler dağıtarak sevindiriyor. Çantanızda yer alan bu hediyeleri kullanarak ya da satarak ihtiyacınız olduğu anlarda çeşitli kaynaklar temin edebiliyorsunuz.

Web tabanlı online oyunların zenginliğinden hiçbir eksiği olmayan Taht Online hem iPhone hem de iPad uyumlu olarak geliyor. Fakat iPad üzerinde grafiklerin biraz bozulduğunu söylemeliyim. Küçük bir köyü muhteşem bir krallığa dönüştürmek ve bölgedeki rakiplerinizi himayeniz altına almak istiyorsanız Taht Online oyununu mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Ücretsiz olarak buradan indirebileceğiniz bu oyunu elinizden düşüremeyeceksiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver