1,79 TL

Vector

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Shadow Fight gibi sosyal oyunları ile tanıdığımız Nekki‘nin mobil oyun sektöründeki ilk deneyimlerini yansıtan Vector, gerçek parkur koşu aksiyonunu şahane bir biçimde aktarmayı başaran bir yapım olmuş.

Vector_1

İnsanların beynine hükmederek onları köleleştirip çalıştıran bir şirketin elinden kurtulup kaçmamızla başlayan oyunda, bizi tekrar özgürlüğümüzden alıkoymak isteyen bir görevli peşimize düşüyor. Özgürlüğe koştuğumuz bu yolda peşimize düşen görevlinin yarattığı heyecan ve gerilim karşımıza çıkan engelleri daha da zorlu hale getiriyor.

Vector_4

Sonsuz koşu türünde bir oyun olarak değerlendirilmemesi gereken Vector, 30’dan fazla adrenalin dolu bölüm ile geliyor. Önümüze çıkan engeller dışında çatıdan çatıya atlayarak, balkonlardan sıçrayarak ve camları kırıp diğer binaların terasına tırmanarak oynadığımız her bölüm sonuç noktasına ulaşmamızla tamamlanıyor. Eğer peşimizdeki görevliye yakalanırsak o bölümü baştan oynamamız gerekiyor. Doğru zamanlama ile engelleri aşarak ve bütün bonusları toplayarak geldiğimiz bölüm sonunda bizi 3 yıldız üzerinden değerlendirme sistemi karşılıyor. Bu yıldızlar yeni bölümler ile çeşitli sıçrama ve atlama figürlerini aktif edebilmek için önemli. Gerçek parkur koşu hareketlerinden oluşan 39 değişik sıçrama ve atlama figürünün bulunduğu Vector’da ayrıca oyun içi satın alma yaparak bu hareketlere sahip olabiliyorsunuz.

Vector_2

Vector_5

Oyuncuyu kendine kitleyen akıcı oynanışı, izlemesi oldukça keyif veren animasyonları ile karakterimizin gerçeği yansıtan her türlü hareketi birleşince muazzam bir oyunun ortaya çıktığını görüyoruz. Vector için illa bir kusur bulmak gerekirse tek söylenebilecek şey sürekli kendini tekrarlayan müziği olabilir 🙂 Oyun hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izledikten sonra buradan devam edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver