1,79 TL

Wake The Cat

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Bulmaca oyunlarını severim, iPad üzerinde harcadığım vaktin bir şeyler okumak dışında kalan büyük bir kısmını bulmaca oyunları kapsıyor. Kedileri de severim. Onlarla ilgilenmek, izlemek büyük keyif verir bana. Şimdi diyeceksiniz ki bu nasıl bir inceleme yazısı girişi böyle. Chillingo öylesine güzel ve sevimli bir oyuna imza atmış ki son zamanlarda yakaladığım boş vakitlerimde elim sürekli bu oyuna gidiyor. Çünkü bu oyun hoş grafiklerle bezenmiş, şirin bir kedinin olduğu zevkli bir bulmaca oyunu. Sanırım şimdi beni daha iyi anlıyorsunuzdur 🙂

Wake_the_Cat_1

Wake the Cat, evin bir köşesinde uyuyakalmış kedimizi yün yumağı ile uyandırmaya çalıştığımız bir oyun. Bunun için oldukça basit bir kontrol yöntemi ile yün yumağını kedinin üzerine doğru yuvarlamaya çalışıyoruz. Bunu yaparken ev içindeki nesnelerden faydalanmamız gerekiyor. Bazen bir koli yardımı ile fırlattığımız yün yumağına yön verirken bazen hareketli nesneleri kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Sadece sabit nesnelerden oluşmayan etkili bir fizik motoruna sahip olan oyunda çeşitli oyuncak trenler, portal görevi gören terlikler ve plastik borular ilerleyen bölümlerde bize yardımcı oluyor. Ayrıca ilerleyen bölümlerde çözümlenmesi gereken alanlar da büyüyor ve daha zorlu bulmacalar ile vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Wake_the_Cat_2

Wake_the_Cat_5

Salon, Mutfak, Oyun Odası, Kiler ve Bahçe şeklinde 5 farklı bölümden oluşan oyun her biri 15’erden toplam 75 bulmacadan oluşuyor. 3 yıldızlı puanlama sistemi bulunan Wake the Cat oyununda belirli sayıda yıldızı tamamladıktan sonra yeni seviyelere giriş yapabiliyorsunuz. Her bulmaca oyununda olduğu gibi ilk bölümler oldukça basit bir şekilde ilerliyor ve oyunu iyice kavrıyorsunuz. Takıldığınız yerlerde ise sağ alt köşede göreceğiniz ipucu menüsünden faydalanarak bulmacayı nasıl çözeceğinize dair ipucu alabiliyorsunuz. Bu menü her kullanımdan sonra 60 dakikada bir kendini yenileyerek her seferinde bir ipucunu ücretsiz olarak bize sunuyor.

Wake_the_Cat_6

Oyunun evrensel oluşu, grafikleri ve oyun içi kullanılan ses efektleri hep birer artı. Bulmaca oyunu seven herkes mutlaka bu oyuna bir şans vermeli, beğeneceğinize eminim. Ama bu sevimli kediciği uyandırmaya kıyabilecek misiniz? 🙂 Oyunu 1,79 TL karşılığında buradan indirebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver