Ücretsiz

WhatTheFont

Editörün Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Dergi okurken, internette siteleri gezerken hiç sayfada hangi font kullanılmış merak ettiğiniz oldu mu? Sürekli gözünüz takılıyor ve merak ediyorsanız eminim grafik tasarım işindesiniz ve bahsedeceğim bu uygulama sizin için vazgeçilmez olacak.

WhatTheFont uygulaması ile herhangi bir yazının hangi font ile yazıldığını öğrenmeniz oldukça kolay. Tek yapmanız gereken yazının net bir fotoğrafını çekip, yazı tipini merak ettiğiniz kısmı kırptıktan sonra yükle demek. Arkasından sizi karşılayan ekranda sizden istenen bazı harf ya da heceleri tanımlamak ve uygun yazı tipi seçeneklerinin  listelenmesini beklemek olacak. Daha sonra listede görünen bütün fontları tek tek inceleyebilir veya listeyi daha sonra incelemek üzere mail adresinize gönderebilirsiniz.

 

Teoride her şey çok basit gibi görünse de uygulama ufak boyutlu yazılarda biraz zorlanabiliyor. Bu yüzden yazının belirgin olması için yakından güzel bir şekilde odaklayarak fotoğraflamanız gerekiyor, elinizi titretmemeniz önemli. Kamera kalitesinden dolayı eski model iPhone’lar da biraz sizi zorlayabilen uygulama, iPhone 4/4S üzerinde daha iyi sonuçlar veriyor.

 

Yaptığım testlerde oldukça başarılı sonuçlar aldığım WhatTheFont kullanım kolaylığı ile ihtiyaç duyanların her an elinin altında durması gereken bir uygulama diye düşünüyorum.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver