Ücretsiz

Wunderlist

Editörün Puanı
  • Arayüz
  • Kullanım
  • Fiyat

Yeni bir yıla daha girdik. Her yeni yıla girerken bir çok kişi iyisiyle kötüsüyle önce şöyle bir geçirdiği yıla bakar, sonra yeni yılda daha iyisini diler. Hatta bunu bir dönüm noktası olarak görerek kendine bir takım hedefler çizmeye başlar ve bir yapılacaklar listesi oluşturur. Eğer sizde bundan sonra bende yapacaklarımı sürekli listeleyeceğim ve daha organize olacağım, unutmaya son diyorsanız bu konuda en iyi yardımıcınız Wunderlist olabilir.

 

Bazen fazlasıyla detaylara girilerek oluşturulmuş hatta aşırıya kaçılmış uygulamalar yerine kolayca işlerimizi görebileceğimiz direk amacına odaklı uygulamalar daha cezbedici olabiliyor. Yapılacaklar listesi tarzı uygulamalar arasında ilk etapta bu şekilde öne çıkan Wunderlist ayrıca bir çok cihaz arasında senkronize olabiliyor olması ile kendini daha da değerli kılıyor.  iPhone ve iPad dışında Mac, Windows, Android, Web ve Linux uygulamaları olan Wunderlist’e her an her yerden çok rahat bir şekilde erişmeniz mümkün.

 

Bulut tabanlı uygulama bir gelen kutusu sistemi üzerine kurulmuş. Burada yapmanız gereken her şeyi görebilirsiniz yada kendiniz farklı listeler oluşturabilirsiniz.  Uygulama menüsünden önemli işaretlediğiniz yapılacakları, günlük hatırlatmaları ve gecikmiş yapılacakları listeleyebilirsiniz. Öğeleri yapılacaklar listenize eklerken her madde için belirli bir tarih aralığı belirleyebilir, hangi listede yer alacağını seçebilir, çeşitli notlar ekleyebilir ve hatırlatma şeklini belirleyebilirsiniz. Bildirim ve e-posta şeklinde iki ayrı hatırlatma methodu olan uygulamada her ikisini de seçmeniz mümkün, böylece belirttiğiniz gün ve saatte hem cihazınız sizi uyaracak hem de bir e-posta alacaksınız.

 

Uygulamanın ayarlar bölümüne kısaca bir göz attığımızda arkaplan değişiklikleri, tarih ve dil formatını görüyoruz. Maalesef Türkçe desteği olmayan uygulamada arkaplan gibi değişiklikler dışında font ve font büyüklüğü gibi bir kaç görsel özelleştirme olsaydı daha iyi olurdu diyebilirim. Bu ufak eksikleri bir kenara koyarak baktığımda bir süredir daha fazla organize olmamda en büyük yardımcım olan bu uygulamayı mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver