Ücretsiz

Yerli Radyo uygulamaları

Kullanıcı Puanı

Cahit Çerçioğlu tarafından geliştirilen Radyo isimli uygulama içerisinde resmi shoutcast ortaklığı sayesinde Türkiye’den ve dünyadan yüzlerce radyo kanalı yer alıyor. Oldukça renkli bir tasarıma sahip olan Radyo uygulaması size ilk bakışta biraz karışık gibi görünebilir fakat uygulamayı ilk çalıştırdığınızda sizi karşılayan ufak bir tanıtım turu ile bütün menü ve özelllikler hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Zil sesi, kayıt gibi özelliklerin yanısıra, otomatik ses seviyesi ayarından trafik moduna, sosyal medya paylaşımlarından güvenlik filtresine kadar bir çok detayın düşünüldüğü uygulama 8 farklı dil desteği ile geliyor. Bazı özelliklerin kısıtlı olduğu uygulamada, uygulama içi mağazada her biri $0.99 olan 4 ayrı paket bulunuyor. Dünya Paketini alarak bölge kısıtlamasını ortadan kaldırabilir, Özellik Paketi ile çeşitli ek özellikleri kullanmaya başlayabilir, TV Bilgi Ekranı ile AirPlay üzerinden televizyon ya da bir monitöre bağlanarak yayın ile ilgili görselleri oradan görebilir, Zil Sesi Tasarlayıcısını alarak ise kaydedilen yayınları düzenleyerek kendi zil sesinizi yapabilirsiniz. Üzerinde büyük bir emeğin harcandığı açık bir şekilde belli olan Radyo uygulamasını buradan indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Emre Ünal tarafından geliştirilen Radyom isimli uygulama ise karşımıza oldukça sade bir retro tasarımı ve eskilerin vazgeçilmez dantel örtüsü ile birlikte geliyor 🙂 Toplamda 24 adet radyo kanalının bulunduğu uygulamada kaydırma hareketiyle kanallar arasında geçiş yapılabiliyor. Fazla özellik aramayan, sürekli bir kaç radyo kanalını takip eden ve özellikle kullanımı kolay bir radyo arayanlar için en iyi seçeneklerden biri olan Radyom AppStore’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Reklam içeren ücretsiz versiyon içinden $0.99 ödeyerek isterseniz uygulama içindeki reklamları kaldırabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan uygulamanın sosyal ağlar ile entegrasyonu da bulunuyor bu sayede radyo dinlerken twitter ve facebook üzerinde paylaşım yapabiliyorsunuz.

Sizde bildiğiniz Türk geliştiriciler tarafından yapılan Radyo uygulamalarını paylaşarak yazımıza katkıda bulunabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Belli başlı Türkiye’nin en çok dinlenen radyolarını içerdiği için radyom uzun zamandır benim favorim, 5yıldız 🙂

  2. Android icin Kenbill Radyo geli$tirildi. Denemenizi tavsiye ederim.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kenbill.radio&hl=tr

    • Gercekten mükemmel olmus, radyo dedigin böyle olur .

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver