1,79 TL

Zombi Muharebesi

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Kule savunma (tower defense) tarzındaki oyunlar kuşkusuz App Store üzerinde en çok beğenilenler arasında yer alıyor ve bu kategoride artık bizden de bir oyun var. Çiz Anlat isimli oyunları ile tanıyor olabileceğiniz Gorilto tam bir yılda geliştirdikleri ve ilk Türk yapımı kule savunma oyunu olmasıyla dikkat çeken Zombi Muharebesi‘ni geçtiğimiz günlerde beğenimize sundu.

Zombi_Muharebesi_1

Son zamanların oldukça popüler teması Zombiler ile Osmanlı temasının birleşimi şeklinde farklı bir konseptte gelen Zombi Muharebesi‘nde amacımız çeşitli stratejiler kurarak kalemizi zombi akınlarına karşı savunmak. Oyunda bizi zorlayan 20 harita, 40 bölüm ve 3 farklı tema bulunuyor. Emrimize amade yeniçeri, okçu, cengaver, mehteran, hezarfen ve katapult gibi farklı savaşçı ve öğelerden faydalanarak devasa zombi akınlarını durdurmaya çalıştığımız Zombi Muharebesi 12 farklı geliştirme ile geliyor.

Zombi_Muharebesi_2

Zombi_Muharebesi_3

Başlangıç olarak yeniçeriler ile kalemizi savunmaya başladığımız oyunda bölümlerden kazandığımız puanlar yardımı ile diğer savaşçıları satın alabiliyoruz. Gittikçe zorlaşan oyunda ileri atış talimi, teknik silah eğitimi, daha geniş kışlalar şeklinde gelen çeşitli geliştirmeler dışında her savaşçının satın alabileceğimiz kendine özgü etkili silahları da bulunuyor. Eğer zombilerle başetmekte zorlanıyor ve oyunu biraz daha kolaylaştırmak istiyorsanız dükkana uğrayarak paketlerden birini seçebilir ve bütün zombilerin canına okuyabilirsiniz.

Zombi_Muharebesi_4

Grafiksel anlamda biraz çevresel faktörlerin eksikliğinin hissedildiği Zombie Muharebesi’nin özgün müziklerini Cenk Taner Dönmez hazırlamış. Şu an için Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile gelen oyun bazı kısımlarda duyacağınız Çağlar Çorumlu ve Talha Sayar’ın sesleriyle renkleniyor.

2012 yılında Ali Pişkin ve Özkan Purde ortaklığı ile kurulan ve yüksek standartlarda oyunları Türkiye ve dünya piyasasına kazandırmak hedefinde olan Gorilto,  yerelleştirmeye önem vererek  Zombi Muharebesi için pek yakında İspanyolca, Fransızca, Almanca, Arapça, Rusça ve Çince versiyonlarının da piyasada olacağı bilgisini veriyor. Şimdilik sadece iPhone ve iPod touch uyumlu olarak gelen Zombi Muharebesi‘nin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilir ve oyunu sevdiyseniz 1,79 TL karşılığında buradan indirebilirsiniz.

** Günlük fırsatlar ve bazı incelemelerimize ait promosyon kodlarını kaçırmamak için bizi Facebook ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver