1,79 TL

Zombie Fish Tank

Editörün Puanı
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Ses

Bir zombi temalı oyun ile yine karşınızdayız ancak bu sefer kahramanımız bir balık. Evet yanlış duymadınız bu sefer doğal yaşam ortamından koparılarak çeşitli deneylere maruz kalan ve deneylerin başarısızlığı sonucu öldüğü düşünülen fakat sonrasında zombiye dönüşen bir balığı canlandırıyoruz. Aidem Media tarafından geliştirilen arcade tarzı bu farklı oyunun adı Zombie Fish Tank.

Küçük bir akvaryumda başlayan maceramızda amacımız büyük balık küçük balığı yutar misali avlanarak bir yandan büyürken bir yandan da canlı kalmaya çalışmak. Bunu yaparken su altında her türlü canlının olabileceğini unutmayarak kamufle olmuş, birşeylerin arkasına saklanmış saklanmış çeşitli canlılardan kaçmaya çabalıyoruz.

Zombie_Fish_Tank_1

Zombie_Fish_Tank_2

Kontrolleri tamamen ios cihazımızın hareket sensörü ile sağlanan Zombie Fish Tank‘te isterseniz bu ayarları kendi oyun oynama pozisyonunuza göre kalibre edebiliyorsunuz. Bunun için oynarken ekrana iki kere dokunmanız (double tap) yeterli oluyor.

80’den fazla su altı canlısı bulunan oyun seviyeleri tamamladıkça daha tehlikeli ve zorlu bir hale geliyor. Bu canlıların büyük çoğunluğunun laboratuvarın korkunç kreasyonları olduğunu unutmamak gerek. 40 bölümden oluşan Zombie Fish Tank’te her bölümün sonunda bizi zorlayan bir master bölüm bulunuyor. Oldukça zorlu olan bu bölümlerde sizi akvaryumdan çıkarıp deneylerine devam etmek ya da yok etmek isteyen bilim insanlarından özgürlüğünüze doğru kaçmaya çalışıyorsunuz. Kaçışınız esnasında daha rahat başarıya ulaşmak için güç arttırıcılar ve çeşitli kimyasal silahlar bu noktada imdadınıza yetişiyor fakat kazanılan puanlar çok yeterli olmadığından bunların bir kısmınına ancak oyun içi satın alma ile sahip olabiliyorsunuz. Oynarken zaman zaman karşımıza çıkan konserve kutusuna benzer bonuslar ile çeşitli güç arttırıcılar gibi faydalı yeteneklere kısa süreliğine sahip olabiliyorken bazen zehirlenerek bir süre suyun altında yön kavramını kaybedebiliyorsunuz ve bu da sizi kaçayım derken tam tehlikenin ortasına sürükleyebiliyor.

Zombie_Fish_Tank_4

Zombie_Fish_Tank_5

Başarılı grafik ve animasyonlara sahip olan ve her aşamasında farklı senaryosu ile monoton bir oyun olmaktan uzaklaşan Zombie Fish Tank, rahat oynanan eğlenceli bir oyun olmuş. Yaklaşık olarak 10 gün önce oyunseverler ile buluşan ve evrensel olarak gelen oyunu buradan indirebilirsiniz.

** Günlük fırsatlar ve bazı incelemelerimize ait promosyon kodlarını kaçırmamak için bizi Facebook ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Puan ver